Split lako s Rogaškom

0

Split je u 13. kolu 2. ABA lige ostvario 6. pobjedu. Na Gripama je nadigrao Rogašku s 85:75 (27:17, 26:18, 18:18, 14:22) i tako uzvratio za poraz u Rogaškoj Slatini (75:81).

Batur je donio gostima 2:4, Pajić tricom izjednačio na 9:9, a Split s 9 poena u nizu preuzeo kontrolu nad utakmicom. U 17. minuti bilo je visokih 50:22. Gosti su odgovorili serijom 11:0, a u trećoj četvrtini napravili seriju 13:0 i s 58:38 došli do 58:51. Pritom su Pajić i Davis promašili trice, a nakon pauze zbog problema sa semaforom Split je s 10 poena u nizu spriječio da se utakmica zakomplicira. Krajem druge četvrtine debitirao je Bruno Šundov, upisao je 4 skoka za 3 minute, ali još čeka prve poene u dresu Splita. Kedžo je ubacio 16, Scott 14, Najev i Širko po 12, a Filipović i Špaleta po 10. Za Rogašku je Batur dao 15, Pajić 14, a Davis 11.

Čestitam Splitu na potpuno zasluženoj pobjedi. Od početka su nametnuli svoju igru i kontrolirali utakmicu tijekom cijelog susreta. Čak smo i došli u nekakvu šansu na tih 7-8 poena razlike, ali nakon tog prekida smo se vratili lošim navikama i otišli na nedostižnu razliku. Mi kao momčad moramo nešto ozbiljno promijeniti u svojim glavama promijeniti ako mislimo napraviti dobar rezultat u nastavku sezone, rekao je Zadranin u dresu Rogaške Ivan Batur.

Pobjeda nije dolazila u pitanje. Momci su se borili cijelu utakmicu, svatko je dao sve od sebe i na kraju smatram da smo zasluženo pobijedili. Ovaj put sam bio stopostotan, uvijek se trudim dati svoj maksimum, treba samo ovako nastaviti, kazao je igrač Splita Mario Špaleta.

Ova nam je treća utakmice od subote, u ludom smo ritmu i to nas čeka i u idućih 10-15 dana. Od 40 minuta u Splitu dobro smo odigrali nekih desetak pa je na kraju rezultat čak i dobar. Jedina prilika da nešto napravimo bila je kod 58:51, ali to nije bilo realno. Po prekidu je Split napravio seriju 10:0 i tu je utakmica bila riješena, sve ostalo je bila samo kozmetika. Još uvijek smo zadovoljni položajem na tablici i u 2. ABA ligi i u slovenskom prvenstvu, ali nisam zadovoljan trenutnom formom ekipe. Ništa čudno, kako vi u Splitu kažete nismo jedini koji je “zaronija” ali prije ili kasnije ćemo izroniti. Vjerujem da ćemo doći u optimalnu formu u trećem ili četvrtom mjesecu kad se sve što je važno rješava, izjavio je trener Rogaške Damjan Novaković.

Čestitam mojim igračima, vratili smo se pobjedama u ABA ligi nakon dva poraza zaredom. Ušli smo u utakmicu malo nervozno, ali smo sjajno odigrali u drugoj četvrtini i tu smo igrali najbolje, baš onako kako bi trebalo. Osjetio se mali pad u trećoj četvrtini, kad je Rogaška krenula na sve ili ništa, a mi promašili puno laganih šuteva ispod koša. Tu smo malo zakomplicirali posao, ali smo onda opet digli razliku na 18 poena i trasirali put ka pobjedi, zaključio je trener Splita Ivica Skelin.