Split na Gripama poražen od Partizana

0

Košarkaši Splita su u 2. kolu ABA lige pretrpjeli drugi poraz. Na Gripama ih je svladao glavni favorit natjecanja, beogradski Partizan, sa 69:59 (17:15, 21:9, 15:19, 16:16).

Split je u prvih 6 minuta postigao samo 3 poena. Bila je to trica koju je Vuko pogodio za 3:5 nakon 2 minute i 15 sekundi igre. Do poluvremena su Žuti uputili još 17 šuteva za 3 poena i nisu pogodili nijedan, ukupno je trica Splita bila 1/20! Ipak, Split je s 3:11 u 5. došao do 15:15 u 10. minuti. Ostalo je to, nažalost, do kraja utakmice jedino izjednačenje.

Nakon minute i pol igre u drugoj četvrtini Partizan je imao minimalnu prednost, 22:20, da bi u sljedećih 8 minuta serijom 16:2 prelomio utakmicu. Žuti su početkom i na kraju treće četvrtine došli na -10, u međuvremenu su gosti dva puta imali i 17 poena prednosti (47:30, 51:34). Napokon je proradio šut, Perković je pogodio tri trice zaredom i Split je 6 minuta prije kraja došao na samo 6 poena zaostatka, 56:62. Ali to je bilo sve, do kraja je Split ubacio još samo 3 poena – tricu McLeana pola minute do kraja za konačnih 59:69.

Perković je sa 17 poena predvodio Split dok su Partizanu prevagu pod košem donijeli LeDay s 15 poena i 11 skokova te Smailagić s 12 poena i 13 skokova.

Splitska je publika na predstavljanju momčadi dugim aplauzom počastila trenera Partizana Željka Obradovića koji je za beogradsku momčad igrao krajem osamdesetih godina u vrijeme velikog rivalstva Jugoplastike i Partizana. Kao trener je s Partizanom 1992. naslijedio splitske Žute na vrhu Europe. Ukupno je 9 puta s 5 različitih momčadi osvajao elitno europsko klupsko košarkaško natjecanje da bi se nakon 28 godina vratio u matični klub.