Split na Gripama poražen od Zvezde

0

“Žuti” su nakon serije od pet pobjeda, u 20. kolu ABA lige, poraženi na Gripama od Crvene Zvezde s 71:60 (18:17, 15:15, 21:17, 17:11).

Split se odlično držao sve do posljednjih par minuta, bila je to otvorena utakmica, a ključni detalj dogodio se pet i pol minuta prije kraja kada je zbog udaranja Lukovića pri vodstvu gostiju 62:57 isključen Lazić. Promašena su oba slobodna bacanja, pa nisu ušla dva “zicera”, napad kasnije Ukić (11 poena, 6 asistencija) nije pogodio tricu.

– Ne mogu se oteti dojmu da nam se Zvezda nudila cijelu utakmicu i da smo mi sami krivi što to nismo iskoristili. Bilo je previše promašenih zicera, otvorenih šuteva u završnici koje moraš pogoditi da bi pobijedio ovakvog protivnika – rekao je Splitov trener Mile Karakaš.

Do tih posljednjih minuta “Žuti” su, premda bez ozlijeđenih Darka Baje i Antonija Vrankovića, odlično parirali C. Zvezdi, kapetan Mateo Kedžo za osam minuta u igri postigao je 12 poena (šut 5:5), Sani Čampara trice je gađao 3:4, ali sve je to bilo premalo za pobjedu na Gripama.

Split: Đoković 2, Perković, Gizdavčić, Perasović 2, Kedžo 12, Ukić 11, Marčinković 5, Šarić, Čampara 9, Babić 5, Luković 12, Marić 2.