Split na završnom turniru Kupa Krešimir Ćosić

0

Košarkaški klub Split prvi je sudionik završnog turnira Kupa Krešimir Ćosić. Splićani su u gostima nadigrali Zabok sa 100:74.

Domaća momčad je tri puta izjednačila rezultat. 2:2 i 5:5 na samom početku utakmice i, nakon što se Split odvojio na 16:6, početkom druge četvrtine 24:24. Uslijedila je serija Splita 15:5 koja se pokazala ključnom. Gosti su zadnju četvrtinu dobili s 34:21 i udvostručili prednost s kraja treće četvrtine.

Darko Bajo je zabio 29, Maj Kovačević 19, a Tomislav Gabrić 16 poena. Za Zabok je 20 dao Markus Lončar, a 16 Sven Smajlagić. Split je pogodio 14 trica iz 23 pokušaja (60%), a Zabok 12, ali iz 39 pokušaja (30%).

Podsjetimo, u susretu HT Premijer lige 15 dana ranije u Omišu (na Gripama se mijenjao parket) Split je slavio s 92:77. Prije toga, 5. listopada, Zabok je na svom parketu svladao Split s 85:74.

Ostalih 7 utakmica osmine finala Kupa Krešimir Ćosić na rasporedu je 15. siječnja. Završni turnir igrat će se od 12. do 15. veljače, a domaćin još nije odabran. Split u četvrtfinalu ide na boljeg iz dvoboja Pula 1981-Adria Oil Škrljevo. Split je već u utorak gost AO Škrljeva u HT Premijer ligi.