Split nakon 35 godina slavio u Čačku!

0

Košarkaši Splita svladali su Borac u Čačku sa 64:59. Tako su unatoč izostanku Ukića, Runjića, Vuke, Baje i Jonesa (Amerikanac je bio u Čačku, ali je ostao na klupi) izborili važnu pobjedu za ostanak u ABA ligi.

Zadar ima 7 pobjeda i 14 poraza, Split ima omjer 5:17, a Krka 4:17. Posljednjeplasirana momčad će ispasti, a pretposljednja igrati kvalifikacije. Split ima bolji međusobni omjer od Krke. Borac iz Čačka i Mornar iz Bara su s po 8 pobjeda i 13 poraza osigurali ostanak.

Nakon izjednačenog prvog poluvremena Borac je vodio 33:31. Split je ludu treću četvrtinu otvorio s 5:0 za 36:33. Borac je serijom 11:0 došao do najveće razlike na utakmici, 44:36. Split je na to odgovorio s 12 poena zaredom i serijom 20:5 došao do svoje najveće prednosti, 56:49, koju je uspio pretočiti u prvu gostujuću pobjedu sezone u regionalnom natjecanju.

Domaća je momčad od 21 slobodnog bacanja promašila čak 9, a Split je od svojih 17 pogodio 15. I jedni i drugi su zabili po 7 trica, ali je Borac potrošio 4 pokušaja više (32:28). Split je bio precizniji i za 2 poena, pogodivši 14 od 29 lopti. Borac je ubacio samo 13 od 38 pa mu nije pomogla ni premoć u napadačkom skoku (17:10). Ukupno je Split imao tri skoka više (46:43) i 6 asistencija više (16:10). Zato je i slavio iako je imao dvostruko više izgubljenih lopti (14:7).

Najzaslužniji za trijumf su Toni Perković sa 16 poena i 8 skokova i Karlo Žganec s po 13 poena i skokova. Vrijedi istaknuti i Maja Kovačeviča (9 poena, 13 skokova), Nejca Bariča (9 poena, 10 asistencija) i kapetana Matea Kedžu (8 poena, 4 skoka). Podbacio je Shorter sa 6 poena, pogodio je samo 2 od 8 šuteva uz 5 izgubljenih lopti. Za Borac je Lopez ubacio 13, Sanadze 12, a Hale 10 poena.