Split nakon Zadra srušio i Cibonu!

0

Dva dana nakon 75. rođendana KK Split je dobio najljepši poklon. Na Gripama je nakon -19 pala Cibona sa 77:74 (9:24, 22:20, 29:17, 17:13) u 6. kolu ABA lige!

Cibona je sjajno otvorila utakmicu. Nakon 3 minute i 10:0 trener Splita Ivica Skelin morao je pozvati minutu odmora. Nije pomoglo, nakon šest i pol minuta bilo je 17:2. U drugoj četvrtini su gosti dva puta imali i plus 19 (27:9, 34:15). U drugom poluvremenu sasvim druga priča. Split se približio na 43:47, pa na 49:50, a posljednja minuta treće četvrtine donijela je prvo vodstvo Žutih – 60:59. Tri minute prije kraja izjednačili su domaći na 70:70, potom i poveli 73:70 samo 100 sekundi prije kraja. Uspjeli su to sačuvati za veliko slavlje i treću pobjedu u ABA ligi.

Čestitke Splitu na jubileju i na pobjedi. Imali smo dva različita poluvremena. U prvom smo odigrali jako dobro, držali smo se principa i dogovora. Treća četvrtina je bila jako loša s naše strane. Primili smo 29 poena, a u cijelom prvom poluvremenu 31. Tu je Split dobio sigurnost, pogodili su neke teške šuteve. Da smo ranije zaključali utakmicu, to se ne bi dogodilo. Ušli smo u neizvjesnu završnicu koja je pripala Splitu, rekao je trener Cibone Ivan Velić.

Čestitke momcima. Izvukli smo utakmicu sretno i spretno. Prvo poluvrijeme smo odigrali jako loše, naročito početak. Nismo napadali, lopta nam nije išla, stalno smo imali dribling viška. Oni su se razigrali, a cijelo vrijeme smo imali problem s njihovim napadačkim skokom. Ne sjećam se kad sam dobio utakmicu u kojoj je protivnička momčad imala 23 skoka u napadu. Sretan sam, ali ovo je jedna od rijetkih utakmica koju možeš dobiti na ovakav način. Da drugi dan igramo s ovakvim brojkama, bilo bi nemoguće, ustvrdio je trener Splita Ivica Skelin.

Navijači nažalost nisu mogli biti uz momčad u dvorani. Ali fešta nije izostala, oni najvjerniji su Žutima na parkiralištu ispred dvorane nakon utakmice priredili vatromet!

Split: Perković 7, Rebić, Gizdavčić, Perasović, Kedžo 13, Marčinković 5, Šarić, Bajo 4, Čampara 14, Vranković 2, Luković 16, Mesiček 15.

Cibona: Bilinovac 7, Radovčić 6, Marić 8, Bundović 4, Vucić, Novačić 8, Prkačin 14 (i 12 skokova!), Gnjidić, Drežnjak 14, Moore 3, Markota 10, Nakić.