SPLIT OPEN: Ajduković ponovno briljirao, dva Splićana u polufinalu!

0

I drugi splitski tenisač plasirao se u polufinale Split Opena! Duje Ajduković razveselio je Centralni teren na Firulama porazivši još jednog Slovaka te će u subotu igrati za finale u svom debiju na Challenger turnirima.

Devetnaestogodišnji Splićanin pokazao je da pobjeda nad Martinom Kližanom dan ranije nije bila slučajna. Njoj je pridodao još jedan veliki skalp protiv Jozefa Kovalika 6:2, 6:4. Zanimljivo, i Kovalik dolazi iz Bratislave, baš kao Kližan. Pašu oni Duji izgleda…

Ni u ovom susretu vjetar nije popustio, a Duje je bio taj koji se puno bolje prilagodio takvim uvjetima od suparnika. Uzeo je prvi set 6:2, a onda je nekadašnji top 100 igrač u drugoj dionici krenuo s 3:0. Ajduković se brzo oporavio izjednačivši na 3:3, da bi kod 4:4 novim „breakom” stekao ključnu prednost. Na servisu za meč nije bilo nervoze. Duje je odservirao s nulom!

Uvjeti su bili teški, vjetar je puhao u svim pravcima. Nije bilo lako igrati tečno. Izvukao sam prvi gem i onda je bilo lakše. Rad nogu bio je presudan. U drugi set ušao sam možda malo preagresivno, a Kovalik je dobar igrač koji to kažnjava. Brzo sam se prilagodio i vratio – komentirao je Ajduković pobjedu nad osam godina starijim suparnikom koji je 2017. godine svladao Marina Čilića, a na ATP Touru je dvaput dogurao do polufinala.

Ovom se pobjedom Ajduković prvi put u karijeri probio među 400 na ATP ljestvici (oko 387. mjesta), ali ni on poput Borne ne namjerava stati samo na tome. Jedna ih pobjeda dijeli od međusobnog okršaja u finalu. Bio bi to uistinu najljepši mogući završetak splitskog Challengera.

Borna i ja znamo se dugo, treniramo često… Bit će zanimljivo ako obojica uđemo u finale – kaže Duje.

Goji na tom putu stoji prvi nositelj Pedro Sousa, a Ajdukoviću Francisco Cerundolo (ATP 223.) koji je u tijesna tri seta bio bolji od Maximiliana Marterera (7:6 (6), 3:6, 7:6 (2)). Argentinac je sve mogao riješiti i puno ranije budući da je imao „break” prednosti u drugom setu, a u trećem je servirao za meč kod 5:4 i 6:5.