Split-Rijeka 0:3

0

Split je u 1. kolu Hrvatske nogometne lige pred oko 600 gledatelja na Parku mladeži izgubio od Rijeke s 0:3. Strijelci su bili Bezjak (7., 91.) i Tomasov (75.).

Rijeka je bolje počela i već u 7. minuti, na ubačaj Tomasova s lijeve strane, Bezjak se naklonio i glavom usmjerio loptu u mrežu. Split je sredinom drugog poluvremena bio nadomak izjednačenja, no u istoj akciji domaći nisu realizirali tri obećavajuće situacije. Kad je u 75. minuti Špehar izgubio loptu, a Bezjak gurnuo loptu za Tomasova koji je s lijeve strane kaznenog prostora neobranjivo naciljao suprotni kut, pobjednik se znao. Još se u nadoknadi Bezjak stigao i drugi put upisati u strijelce na pas Roshija.

Lijepo smo ušli u prvenstvo, zasluženo dobili. Čestitam igračima, puno su dobrog napravili. Uvijek je slatko pobijediti u Splitu. Kad iz priprema uđeš s takvom pobjedom u prvenstvo, moraš biti zadovoljan, iako imamo još puno za raditi, rekao je trener Rijeke Matjaž Kek.

Čestitam Rijeci na zasluženoj pobjedi. Nije najljepše ovakvim porazom otvoriti prvenstvo, naročito kući. Rijeka je u prvom poluvremenu bila bolja i agresivnija, stvarala nam je dosta problema. U nastavku smo, ulaskom Ivana Jukića i promjenom sustava igre, pokušavali smo i dobrim dijelom uspostavili kontrolu igre. Stvorili smo i nekoliko situacija ispred njihova gola koje nismo iskoristili. Drugi gol nas je presjekao, nakon greške koju Rijeka jednostavno kazni jer je kvalitetnija. To je bilo presudno, konstatirao je trener Splita Goran Sablić.