Split sjajnom obranom dobio Megu na Gripama

0

Važnu pobjedu za ostanak ostvario je Split na Gripama u 22. kolu ABA lige. Mega je pala sa 74:65 (24:30, 18:10, 18:17, 14:8).

Bila je to uzbudljiva utakmica u kojoj je briljirao Roko Ukić. Za 25 minuta u igri ubacio je 29 poena (5 trica) i nadmašio Megine mlade zvijezde Petruševa (22 poena) i Simonovića (15). Ukiću se pridružio Marko Luković (16 poena, 4 trice). Veliki doprinos su dali Ilija Đoković (11 poena), Pavle Marčinković (9 poena, 5 skokova, 4 asistencije) i Luka Babić (7 skokova, 9 asistencija).

“Žuti” su se odvojili na startu posljednje četvrtine, 7 minuta i 40 sekundi prije kraja poveli su 67:59. Pri tom su rezultatu propustili 5 napada, ostali 5 minuta bez poena, ali se Mega nije primakla na manje od 4 poena zaostatka

Utakmica je bila kakvu smo priželjkivali, tvrda, baš “na mišiće”. Istina, nismo tako počeli, 30 poena smo primili u prvoj četvrtini. Ali do kraja još samo 35. Pokazali smo čvrstoću, ovo je bila prava momčadska pobjeda, koja je iznesena obranom. Pogodili smo neke teške šuteve, prije svega Roko Ukić. Izgledao je fenomenalno, nadam se da će tako i nastaviti, rekao je trener Mile Karakaš.

Split: Đoković 11, Perković 5, Gizdavčić, Perasović 2, Kedžo, Ukić 29, Marčinković 9, Čampara, Babić, Vranković, Luković 16, Marić 2.