Split slavio u Osijeku, pale Vrijednosnice!

0

Split je u gostima svladao Vrijednosnice Osijek sa 78:75 (11:19, 20:16, 19:21, 28:19) u 9. kolu HT Premijer lige i tako došao do šeste pobjede.

Domaća momčad je bolje otvorila utakmicu i povela 19:6. Nakon što su promašili 14 od prvih 16 šuteva, Splićani su se vratili serijom 16:2 i došli do svog prvog vodstva, 22:21. Osječani su odgovorili sa 7 poena zaredom, a Split je izjednačio na 28:28. U trećoj četvrtini Vrijednosnice opet rastu, na 43:34, 46:36 i 54:44.

Osam minuta prije kraja bilo je 61:50, a minutu kasnije 66:56. Trener Splita Vladimir Anzulović je pozvao minutu odmora i uvjerio svoje igrače kako utakmica još nije gotova. Osječani nisu realizirali napad za plus 12, a Split je serijom 18:4 došao do preokreta.

U posljednjoj minuti Cobbins je popravio promašaj Veljačića za 72:70, tek drugo vodstvo Splita na utakmici. Vrkić je promašio dva, a Veljačić pogodio oba slobodna bacanja. Ihring je pogodio oba, ali i Gabrić. Perić je potegao tricu s 9 metara koja se odbila od obruča visoko u zrak, pa ipak ušla za 76:75.

Ostalo je osam sekundi, Kalajžić je poslao loptu za Gabrića, pritom je grubo fauliran, ali suci nisu označili prekršaj koji je trebao biti nesportski. Umjesto dva slobodna bacanja i lopte sa strane za Split, pustili su akciju u kojoj je Gabrića lopta pogodila u koljeno, ali ju je ipak prihvatio i položio u koš pola sekunde prije kraja.

Veljačić i Gabrić, koji je pogodio samo jedan od svojih prvih sedam šuteva, upisali su po 17 poena, Marčinković 12, a Cobbins 9 uz 9 skokova za Split. Za Vrijednosnice Osijek je kapetan, Slovak Ihring, dao 20 poena uz 7 asistencija i 6 skokova. Vrkić je ubacio 14, a Perić i Abu po 13 poena.

Cibona ima omjer pobjeda i poraza 7-2, Cedevita, Zadar, Split i Hermes Analitica 6-3, Zabok 5-4, Vrijednosnice Osijek i Alkar 4-5, Šibenik, Gorica i Adria Oil Škrljevo 3-6, a Bosco 1-8. Parovi 10. kola su Hermes Analitica-Cibona, Zabok-Split, Alkar-Vrijednosnice Osijek, Adria Oil Škrljevo-Zadar, Šibenik-Bosco i Cedevita-Gorica..