Split tijesno izgubio u Novom Mestu

0

Split je u 7. kolu 2. ABA lige pretrpio 4. poraz. U Novom Mestu je u tijesnoj završnici izgubio od Krke s 85:87 (20:21, 17:17, 21:22, 27:27).

Krka je povela 2:0 i 4:2, a Split odgovorio serijom 7:0. Domaćin je vratio ravnotežu na 15:15, a potom i poveo 19:15. Split je s 5 poena zaredom došao do još jedne prednosti, 19:20, no uslijedila je serija Krke 7:0. Nedugo zatim, Split je napravio 10:0 i tricama Scotta i Filipovića došao do 28:32. Prednost je potom selila s jedne na drugu stranu, na odmor se otišlo s 38:37 za Krku.

Split je loše ušao u nastavak susreta, što je domaća momčad iskoristila i serijom 16:7 stekla dvoznamenkastu prednost, 54:44. Bilo je i 56:46, pa 59:49, da bi Split zaključio treću četvrtinu serijom 9:1 i prišao na 60:58. Marčinković je izjednačio polaganjem nakon skoka u napadu. Vrgoč je donio žutima još dva izjednačenja, 62:62 i 65:65. Dvije izgubljene lopte Splićana Krka je iskoristila za 69:65, Cinac je pogodio tricu za 72:67, ali je odgovorio Širko. Marčinković je donio i četvrto izjednačenje u četvrtoj četvrtini, 76:76. Jošilo je pogodio jedno bacanje, Kedžo oba za vodstvo Splita. Isti su igrači dodali još po dva poena, potom su Cinac i Kedžo promašili tricu, Cinac dvicu, Kovačević tricu, ali je Krka napadačkim skokom izborila i treći uzastopni napad, a Dimec pogodio dva bacanja. Kedžo je izgubio loptu, Kovačević ubacio za 83:80.

Na ulazu u završnih pola minute Jukić je pogodio oba bacanja, a potom faulirao Kovačevića kojem također nije zadrhtala ruka. Kalajžić je fauliran na pokušaju trice, pogodio je prvo bacanje, promašio drugo, pa i treće, ali je skočio Širko i 14 sekundi do kraja pogodio oba za 85:85! Marčinković je odmah faulirao Kovačevića koji je oba puta bio precizan. Scott je promašio za produžetak, ali je Jošilo izgubio loptu i Split je dobio još jednu priliku. No Scottu je lopta pobjegla u aut pa je Krka došla do svoje pete pobjede, koliko ima i Vršac. Vodi Sixt Primorska sa 6 pobjeda. Split s Lovćenom, Zrinjskim i Rogaškom dijeli 7. mjesto, pobjeda u Novom Mestu dovela bi ga na diobu 4. pozicije.

Najbolji pojedinac Splita bio je Henrik Širko s 23 poena, 14 je dodao Scott, a po 10 Filipović i Marčinković. Krku je predvodio bivši član Zadra Maj Kovačević s 25 poena. Domaći su košarkaši do pobjede došli najviše zahvaljujući dominaciji u skoku, kako pod vlastitim (18-6) tako i pod protivničkim obručem (13-7).

Split će u nedjelju u Zagrebu igrati s Cedevitom u 8. kolu Premijer lige.