Split Tommy deseti put osvojio Hrvatski malonogometni kup!

0

Split Tommy je rekordni deseti put osvojio Hrvatski malonogometni kup. U dalmatinskom finalu je u Našicama Split Tommy s 3:2 (1:0) svladao Vrgorac.

Do prednosti je Split Tommy došao u 5. minuti kada je Suton nakon kornera Ćorluke izmakao pažnji Kraljevića i pogodio mrežu. Do kraja prvog poluvremena Herceg je s nekoliko sjajnih intervencija ostavio svoju momčad u igri. Imao je i pomoć suigrača pa je jednom Jurjević lob Novaka izbacio s crte, a drugi put Kraljević udarac Sutona skrenuo u vratnicu. Split Tommy je bolje otvorio i drugo poluvrijeme, Suton je iz slobodnog udarca uzdrmao gredu, a Maro Đuraš u 26. minuti povisio na 2:0. Dubrovčanin je pucao, Herceg odbio, ali opet do Đuraša koji je iz drugog pokušaja pronašao put lopti do mreže. Sredinom drugog poluvremena i Marić je pogodio okvir gola, a Vrgorac je u posljednjih pet minuta potražio preokret s Gašparom u ulozi igrača-golmana. To je mogao kazniti Ćorluka, ali je s 9 metara u kontri promašio prazan gol. Herceg je ipak morao i treći put vaditi loptu iz mreže. Fideršek je pucao, Herceg obranio, ali nije uspio zadržati loptu u rukama, pa je slovenski reprezentativac, slično kao i Đuraš kod drugog gola, pogodio iz drugog pokušaja. Vrgorac se nije predao. Dvije minute prije kraja Novak je igrao rukom ispred svog kaznenog prostora, a kapetan Vrgorca Duško Martinac pogodio iznad ruke Luketina za 3:1. Pola minute kasnije, Novak je na protivničkoj polovici igrališta skrivio šesti akumulirani prekršaj, a Martinac realizirao kazneni udarac s 10 metara u desne rašlje Luketina za 3:2. U završnih 90 sekundi Split Tommy nije dozvolio Vrgorcu pravu priliku da s igračem-golmanom dođe do produžetka.

Odigrali smo dobar turnir i zasluženo osvojili Kup. Imali smo dobar ždrijeb, iskoristili smo ga i na kraju završili natjecanje s gol-razlikom 28:3 (Rab 10:1, Aurelia 10:0, Našice 5:0, Vrgorac 3:2, op. a.). Zasluženo smo slavili iako smo strepili do zadnjih sekundi. Bili smo bolji tijekom cijelog susreta. Vrgorcu svaka čast, namučili su nas u završnici. Utakmica je bila vrhunska, čestitam Vrgorcu i na sjajnoj pobjedi protiv Futsal Dinama u polufinalu (5:1, op. a.). Odigrali su vrhunski turnir, ali “kanta” zasluženo ide u Split. Sad idemo i po prvenstvo, koje nam je važnije radi izlaska u Ligu prvaka. Moramo nastaviti ovim ritmom, igrati sve bolje, zadržati prvo mjesto i onda u doigravanju doći do toliko željenog naslova prvaka, rekao je za Radio Dalmaciju kapetan Split Tommya Josip Suton.