Split Tommy u finalu Kupa!

0

Teže od očekivanog, Split Tommy je na završnom turniru Hrvatskoga malonogometnog kupa u Makarskoj u polufinalu svladao pločanski Porto Tolero s 2:0 (1:0).

Podužoj listi ozlijeđenih igrača Split Tommya (Luketin, Babić, Grbić) priključio se još jedan reprezentativac, Jakov Grcić, pa je Suton, kojega još muči peta, kapetanski “stisnuo zube” i zaigrao. Porto Tolero pokušao je postati treći drugoligaš u finalu Kupa Hrvatske u posljednjih 5 godina, nakon što je Uspinjača 2013. izgubila od Kijevo Knina, a Split Tommy 2014. osvojio Kup kao jedini drugoligaš kojem je to uspjelo. Nedostajao mu je Babić koji je protiv Kijevo Knina dobio crveni karton.

Split Tommy je od početka preuzeo inicijativu, a Pločani su svoje prilike vrebali iz kontri. Tako je u 3. minuti vratar Batinović bacio loptu na protivničku polovicu igrališta, a Krilić spustio glavom za Barbira koji je u vrlo izglednoj situaciji promašio loptu. Minutu kasnije Jesus Rodriguez je pred svojim golom dirao loptu koja je promijenila smjer i umalo prevarila Ivu Jukića. Izdržali su Počani do 10. minute kada je Suton lažnjakom sebi stvorio priliku za udarac i s lijeve strane pogodio suprotni kut. Pet minuta prije poluvremena požutio je Krilić zbog faula na Sutonu. Nakon minute odmora, prije nastavka igre žute kartone dobili su zbog međusobnog odgurivanja Koturović kod Split Tommya i Domić kod Porto Tolera. Dvostruki strijelac u četvrtfinalu protiv Kijevo Knina, Zvonimir Barbir, imao je lijepu priliku za izjednačenje, ali je njegov udarac u 16. minuti obranio Ivo Jukić. Minutu kasnije Pločani su iskoristili bonus od 5 akumuliranih prekršaja. Rafinha je u istoj minuti bio sam pred Batinovićem, ali ga nije uspio svladati. U 18. minuti Domić nije pogodio vrata Splićana, a njegov udarac u sljedećoj akciji obranio je Jukić. Krasnu akciju odigrali su Jesus i Suton za Marića, ali je Batinović odbio u korner nakon kojeg je Rafinha uzdrmao gredu.

Nastavili su Pločani tražiti izjednačenje. U 22. minuti je Jukić skrenuo u korner udarac Krilića koji je s lijeve strane izbio pred gol. Nakon kornera je pokušao Barbir, ali je Jukić opet bio na visini zadatka, baš kao i minutu nakon toga kada je opet zaprijetio Barbir. U 24. minuti Stjepanović je bio pred Jukićem, a Split Tommy je ovaj put od pogotka spasila stativa. U 26. Domić iz dva pokušaja nije uspio svladati Jukića, s druge strane Batinović je obranio udarac Rafinhe, da bi Jukić još jednom zaustavio Domića. U 27. je Marić s lijeve strane ciljao suprotni kut, ali je Batinović odbio taj solidan pokušaj. U 31. ni Pear nije uspio svladati Jukića. Koturović je povukao kontru, ali su je zaustavili suci i označili prekršaj Koturovića. Rafinha je u 33. promašio vrata, a Sutonu je obranio Batinović. U 34. minuti Domić je s leđa povukao Ćorluku i zaslužio drugi žutiu karton, pa je Split Tommy dobio priliku prelomiti utakmicu s igračem više. Ali u dvije minute nisu uspjeli složiti nijednu priliku. Štoviše, s druge je strane na korner došao vratar Batinović i s 12 metara pogodio stativu! Sve brojnija publika sve glasnije je podržavala Pločane. U 38. je Rafinha idealno poslužio Sutona, ali je Batinović upisao još jednu veliku obranu. Minutu i 43 sekunde prije kraja, favorizirani Splićani napokon su mogli odahnuti. Situaciju 3 na 2 riješili su Ćorluka, Suton i strijelac Rafinha za plasman Split Tommya u finale.