Split Tommy obranio naslov prvaka!

0

Split Tommy je drugu godinu zaredom juniorski malonogometni prvak Hrvatske! Uspjeh iz Rugvice prošle godine, momčad Duje Maretića i Deana Banića ponovila je u Rabu gdje je u tri dana pobijedila svih pet protivnika uz ukupnu gol-razliku 28:4!

Ispostavilo se da je najneizvjesniju utakmicu Split Tommy odigrao u prvom kolu skupine B u subotu. NG-Unitas iz Nove Gradiške svladan je s 2:1 golovima Sekulića i kapetana Kosora. U nedjelju je Alumnus apsolviran sa 7:2 (Kirevski 3, Jurjević, Hrstić, Rendić, Jurlina), a Otočac s okruglih 10:0 (Matulić 3, Tešija, Sučić, Radić, Hrstić, Jurjević uz čak dva autogola!). Nikakvih problema nije bilo ni u polufinalu protiv Crnice. Split Tommy je već u prvom poluvremenu stavio petardu u mrežu Šibenčana za konačnih 6:0 (Sučić 2, Vladović, Jurlina, Kirevski, Matulić).

U finalu je Split Tommy dočekao zagrebačku Gimku koja je uz poraz od Broda 035 (3:4) i pobjede nad splitskim Geniusom (7:0) i Crnicom (8:2) osvojila prvo mjesto skupine A, a u polufinalu nadigrala gradskog rivala Alumnus sa 7:2. Bila je to jedina utakmica u kojoj se, doduše tek nepune tri minute, Split Tommy našao u rezultatskom zaostatku. Gudasić je nakon 5 minuta igre doveo Gimku u vodstvo iz kontre nakon izgubljene lopte Sekulića. Ali pivot Split Tommya iskupio se već tri minute kasnije asistencijom za izjednačujući pogodak koji je postigao Tešija. Već u 13. minuti Sekulić je prošao između dva igrača Gimke, a Jurlina doveo Split Tommy u vodstvo. Sredinom drugog poluvremena Vladović je okrunio brzu akciju svoje momčadi za konačnih 3:1.

Osim pobjedničkog pokala za naslov prvaka, Split Tommy je s Raba donio i dva pojedinačna priznanja. Nikola Čizmić je proglašen za najboljeg vratara, a Josip Jurlina za najboljeg igrača završnog turnira juniorskog malonogometnog prvenstva Hrvatske. Kad se tome doda treće mjesto koje su juniori Split Tommya osvojili u Drugoj ligi jug i sve veća minutaža u prvoj momčadi koja je favorit za naslov seniorskog prvaka države (Sekulić, Kosor, Tešija, Čizmić, Jurlina…), jasno je da Split Tommy u budućnosti može računati na nove trofeje. A kadeti su treći u državi, sudačkom su nepravdom u Slavonskom Brodu ostali bez finala i osvojili treće mjesto.

Od rezultata je još važniji dojam koji smo ostavili. Bili smo premoćniji od ostalih i obranili naslov, a kažu da je to uvijek teže nego osvojiti. Zahvaljujem i čestitam svojim momcima, ovo je plod cjelogodišnjeg rada. Hvala i Upravi kluba na uvjetima koje smo imali. Sad je na nama da koji dan provedemo u slavlju, a onda krenemo u nove pobjede. Dodatni motiv nam je bio igrati finale na dan zaštitnika grada Splita, a uz mene je imendan slavio i igrač Vladović. Čizmić i Jurlina su svojim radom zaslužili pojedinačne trofeje i čestitam im na njima, ali su i oni svjesni da je ekipa ta koja ih je izbacila u prvi plan. Uz Universitas smo bili i najugodnije iznenađenje Druge lige jug koju smo odigrali u istom ovom sastavu koji je igrao juniorsku završnicu. Pokazali smo što znamo i možemo, Split Tommy može biti ponosan na ove momke i u njima ima svijetlu budućnost, rekao je za Radio Dalmaciju trener juniorske momčadi Split Tommya Duje Maretić.

Split Tommy je u Rabu igrao u sljedećem sastavu: Nikola Čizmić, Filip Kosor, Duje Vladović, Jakov Hrstić, Luka Tešija, Antonio Sekulić, Roko Matulić, Ecio Jurjević, Josip Jurlina, Božo Sučić, Milan Balić, Toni Kirevski, Vicko Radić i Toni Rendić. Momčad su vodili Duje Maretić i Dean Banić.