Split Tommy pobrao ovacije, Nacional uzeo Kup

0

U rijetko viđenom malonogometnom spektaklu Nacional Zagreb osvojio je Kup Hrvatske pobjedom protiv Split Tommya sa 6:4 izborenom u posljednjoj minuti nakon što su Splićani četiri puta vodili.

Nacional je imao inicijativu, a Split Tommy čekao svoju priliku. I dočekao je u 5. minuti kad je Grcić istrčao kontru i s desne strane proslijedio loptu po zemlji u suprotni kut za 1:0. Bio je to prvi Grcićev dodir s loptom, nakon što je zbog ozljede propustio polufinale s pločanskim Porto Tolerom finale je počeo na klupi. Strijelac je minutu kasnije dobio žuti karton zbog ometanja izvođenja auta. Split Tommy je u 9 minuta skrivio 4 prekršaja i dobio tri žuta kartona (uz Grcića još Jukić zbog prigovora i Ćorluka zbog prekršaja). Grcić je u 12. minuti obnovio ozljedu pa je napustio igru. Minutu kasnije Suton je mogao povećati prednost, ali je odbijenu loptu nakon udarca Koturovića volejem poslao pored gola. U sljedećoj akciji Pavlić je odbio u korner udarac Koturovića. Nacional je izjednačio u 16. minuti brzom akcijom Rajčevića i Novaka, a Jelovčić je imao najlakši zadatak sa stative ugurati loptu u prazan gol. Rajčević je odmah dobio žuti karton zbog faula na Rafinhi pa je omjer prekršaja izjednačen na 4-4. Rajčević je u istoj minuti načinio još jedan prekršaj pa je Nacional iskoristio bonus. Nacional je puno više pucao prema golu, ali uglavnom neprecizno, a Jukić je opet bio koncentriran, kao i protiv Porto Tolera u polufinalu. U 17. minuti je Rafinha išao sam na Pavlića, ali ga je zaustavio splitski sudac Topić označivši indirekt za Nacional. Zato Koturovića nitko nije mogao zaustaviti, s lijevog krila je pogodio suprotni kut za 2:1. Splićani su s velikim negodovanjem popratili odluku zagrebačkog suca Tomića da dvije minute do odmora i Splićane uvede u bonus. Pred poluvrijeme je još Jukić obranio jake udarce Jelovčića i Novaka, a Split Tommy je aplauzima 700 gledatelja ispraćen u svlačionicu.

U prvoj minuti nastavka Suton je povukao Novaka za dres pred kaznenim prostorom, a Jelovčić se odlučio na izravni udarac i promašio vrata. Minutu kasnije Rafinha je povukao kontru i dao lijevo za Sutona koji je pogodio vanjski dio mreže. Isto je mjesto na pas Jesusa u 23. minuti pogodio i Rafinha. U 25. minuti novo izjednačenje. Rajčević je tukao pored Jesusa s 8 metara, Jukić je dirao loptu, ali je ona ipak završila u mreži Split Tommya. Sudac Tomić u sljedećoj je akciji pokazao Ćorluki drugi žuti karton pa je Nacional na dvije minute ostao s igračem više. Bio je to nakon 5 minuta igre u drugom poluvremenu već četvrti akumulirani prekršaj Split Tommya. Nisu to Zagrepčani iskoristili, obranio je Split Tommy. U 29. minuti je Renato Koturović spektakularnim udarcem pod gredu donio Split Tommyu i treći put prednost u finalu. Taj je gol popraćen ovacijama s tribina. U 31. minuti Jelovčić je uzeo loptu Jesusu, prevario i Sutona i Jukića i donio Nacionalu treće izjednačenje. U 32. je Jesus izbacio Rafinhu pred Pavlića, koji je obranio. U 34. i četvrti put vodi Split Tommy! Koturović je dodao Jesusu koji je zabio kroz noge Pavlića. Čim se krenulo s centra, Rafinha je dobio žuti karton i skrivio peti akumulirani prekršaj Split Tommya. Tomić je sa suprotne strane svitao faul Sutonu za kazneni udarac s 10 metara. Rajčević je pogodio za 4:4. U 36. su Jukiću trebale dvije parade da bi zaustavio udarac Čujeca. Zbog brojnih ozljeda i isključenja Ćorluke veliku je minutažu u finalu dobio i 17-godišnji Filip Kosor, a većinu utakmice na terenu je proveo tek dvije godine stariji Alen Marić. Tri minute prije kraja Jukić je pucao sa svog gola, a Pavlić jedva izbio u korner! U 39. se lopta kao u fliperu odbila pred Čujeca koji s dva metra prebacuje vrata. Novi problem za Split Tommy prouzročili su grčevi Rafinhe. I onda je, 55 sekundi prije kraja, Čujec s 5 metara pogodio lijeve Jukićeve rašlje za 4:5. Pavlić je sjajno obranio udarac mladog Kosora koji je sa zvukom sirene napucao Jelovčića, a lopta je od grede otišla preko crte gola. Suci su priznali pogodak za 4:6 i Kup je otišao u Zagreb.