Split Tommy slavio u Vrgorcu

0

Split Tommy slavio je u Vrgorcu s 8:5 (6:1) u dalmatinskom derbiju 18. kola Hrvatske malonogometne lige. Pobjedu su Splićani osigurali u prvom poluvremenu.

Vrgorac je poveo pogotkom nekadašnjeg igrača Split Tommya Saše Subotića u 9. minuti. Probudilo je to Splićane, koji su u utakmicu ušli znatno oslabljeni (ozljede Luketina, Sutona, Grcića, Grbića, crveni karton Ćorkuke), dok je Vrgorcu nedostajao kapetan Duško Martinac, također zbog crvenog kartona protiv Nacionala na završnici Kupa u Makarskoj. Split Tommy je u samo dvije minute postigao tri gola (Babić, Rafinha, Jesus) i preokrenuo rezultat. Do poluvremena su se Jesus i Babić i drugi put upisali u strijelce, a Koturović je zabio za 6:1. Kad je svoj drugi gol na utakmici dao i Rafinha, u 23. minuti sa svoje polovice igrališta na prazan gol za 7:1, činilo se da je utakmica gotova. Nisu tako mislili Vrgorčani koji su na krilima navijača odgovorili s četiri pogotka u nizu (Stanković, Subotić, Kraljević i još jednom Subotić). Nepune četiri minute prije kraja prednost Split Tommya istopila se s visokih 6 na samo 2 gola razlike. Minutu kasnije su zbog burnog protesta prema sucima Knezoviću i Babiću isključeni Subotić i Stanković, a Marić je postavio konačnih 8:5 za Split Tommy koji je tako ostao 4 boda iza Nacionala, a 3 boda ispred Futsal Dinama koji u utorak dolazi na Gripe.

Još su igrali: Square-Brod 035 3:0 (1:0) (hat-trick Mara Đuraša), Osijek Kelme-Futsal Dinamo 2:4 (2:1) i Uspinjača-Nacional Zagreb 3:7 (1:4). U subotu se sastaju Alumnus i Novo vrijeme Apfel.