Split Tommy strpao duzinu u mrežu Alumnusa!

0

Split Tommy na Gripama je nadigrao zagrebački Alumnus s 12:2 (3:0) u 6. kolu Hrvatske malonogometne lige i tako zadržao prvo mjesto na ljestvici.

Do danas četvrtoplasirani Alumnus u utorak je na svom parketu izgubio od Novog vremena Apfel s 1:12, a tri dana poslije i Split Tommy mu je do vrha napunio mrežu. Splićani su u srijedu u Labinu tukli Potpićan s 10:2, a dva dana kasnije bili su još uvjerljiviji.

Kapetan Josip Suton načeo je protokol već u 2. minuti. Gosti su se dobro držali do završnih 5 minuta prvoga dijela kada su Ćorluka i Perić osigurali vodstvo domaće momčadi. Prava golijada viđena je u nastavku utakmice – Fideršek, Marić, Suton, Grcić i Novak su do sredine drugog poluvremena podigli prednost na 8:0. Pezelj i Cota iskoristili su opuštanje u domaćim redovima i za tri minute smanjili na 8:2. Uozbiljio se opet Split Tommy, već u sljedećoj minuti su Perić i Fideršek vratili prednost na 8 golova razlike, da bi se u posljednje dvije minute u listu strijelaca upisale i mlade nade Split Tommya Vladović i Sekulić.

Dodajmo tome kako je Vrgorac u Slavonskom Brodu izgubio od Broda 035 s 1:5. Nakon uvodnog domaćeg poraza od Osijeka, Vrgorac je slavio u Makarskoj, remizirao sa Split Tommyem, dobio Nacional usred Zagreba s visokih 5:1, ali je u utorak na svom parketu izgubio od Futsal Dinama s 1:2. I tada je Vrgorac poveo, kao i u Brodu (Subotić u 2. minuti), ali su Brođani preko Čavara u 5. i Erora u 13. minuti došli do preokreta. U prvoj minuti nastavka povisio je Ruhek. Prelomilo je to utakmicu, Vrgorčani su preuzeli više rizika i to platili s još dva pogotka u mreži.

Nacional je u Zagrebu s 13:2 porazio Albonu Potpićan. U subotu će igrati Crnica-Osijek Kelme (19.30), Novo vrijeme Apfel-Uspinjača (20.00) i Futsal Dinamo-Square (20.15). Uoči tih dvoboja Split Tommy ima 16, Futsal Dinamo i Novo vrijeme Apfel po 12, Osijek Kelme i Alumnus po 9, Nacional, Uspinjača i Vrgorac po 7, Brod 035 6, Crnica 5, Square 3, a Albona Potpićan 0 bodova.