Split Tommy u Zagrebu izgubio od Nacionala

0

Nacional je u maloj dvorani zagrebačkog Doma sportova pobijedio Split Tommy sa 7:2 (2:1) u prvoj od mogućih pet utakmica finala Hrvatske malonogometne lige.

Splićani mogu naći zrno utjehe u činjenici da su u protekle dvije sezone slavili u Zagrebu u prvoj utakmici finalne serije, a potom izgubili sljedeće tri. Druga utakmica na rasporedu je već u utorak u 20 sati na Gripama.

Bez ozlijeđenih Koturovića i Rafinhe, umoran od majstorice s Futsal Dinamom od koje jedva da je prošlo 48 sati, Split Tommy je dugo odolijevao favoriziranom prvaku, a u pojedinim dijelovima utakmice bio i bolji protivnik. Utakmicu je prelomilo isključenje Luketina 17 minuta prije kraja zbog nesportske reakcije nakon grubog prekršaja Mordeja na Ćorluki.

Perić je na isteku 3. minute u kaznenom prostoru nakon kornera u gužvi s 5 metara ugurao loptu u mrežu Žarka Luketina. Minutu kasnije Perić je asistirao Jelovčiću koji iz izgledne pozicije nije pogodio okvir Splitova gola. Nakon minute odmora koju je pozvao Victor Acosta, Split Tommy se probudio, a Jesus u 8. minuti nije iskoristio dobro proigravanje Babića. Odmah zatim Grcić nije pogodio cilj, a minutu kasnije Suton pogađa stativu! Uslijedio je udarac Babića, lopta je pogodila Mordeja u ruku (na fotografiji), no suci se nisu oglasili. Uzvratio je kapetan Nacionala Novak, ali je Luketin bio na mjestu. Do zasluženog izjednačenja Split Tommy je došao u 12. minuti. Suton je uzeo loptu Postružinu i sjajno proslijedio Babićevu loptu na suprotnu stativu, gdje je uklizao Ćorluka i iz gotovo mrtvog kuta ugurao loptu u mrežu. Sad je Kujtim Morina bio primoran pozvati minutu odmora. Nakon kornera Nacionala u 14. minuti, Rajčević je snažno pucao volejem, ali je lopta prošla uz lijevu stativu u gol-aut. Na drugoj strani Pavlić je zaustavio udarac Sutona iz teške pozicije. U 16. minuti Babić je prvo poslao pored gola loptu koju mu je preko cijelog terena bacio Luketin, da bi desetak sekundi kasnije u kontri 3 na 2 dodao Ćorluki čiji je udarac u svoj bliži kut Pavlić krajnjim naporom skrenuo u korner. Tri minute do odmora, Nacional je poveo i drugi put. Kapetan Novak sjajno je tukao, a lopta se od grede odbila desetak centimetara iza crte gola. Čim se krenulo s centra, Jelovčić je pucao i pogodio Luketina u glavu. U 20. je Jesus tukao špicem, Pavlić obranio, a na drugoj strani nakon driblinga Jelovčića u kaznenom prostoru Split Tommya Jesus je u posljednjem trenutku odnio loptu ispred Rajčevića. Tri sekunde do kraja Luketin je obranio prizemnu dijagonalu Jelovčića s lijevog krila.

Na gol Nacionala u drugom je poluvremenu stao Carlos. Pokušao ga je već u prvoj minuti ugroziti Grcić, ali nije bio precizan. Čujec je na drugoj strani okrenuo Jesusa i tukao ravno u Luketina. Ključan trenutak utakmice zbio se nakon tri minute igre u drugom poluvremenu. Mordej je grubo ušao u Ćorluku, Čujec se unio Babiću u glavu, a Luketin ga odgurnuo s dvije ruke i dobio crveni karton. Time je sebe eliminirao iz najmanje jedne utakmice finala. Mordej je dobio žuti karton, a Čujec prošao bez opomene. Iskoristio je igrača više Nacional, Jukić je izašao zatvoriti Čujeca, a Rajčević pored Grcića ugurao loptu u gol za 3:1. Odvalio je Perić laktom Grbića u glavu i dobio samo žuti karton. Popustila je tada gostima koncentracija, Jesus je izgubio loptu, a Mordej to kaznio pogotkom u Jukićeve rašlje. 12 minuta prije kraja tračak nade Split Tommyu vratio je Grcić koji je s deset metara pogodio kroz noge Carlosa za 4:2. Šest minuta prije kraja Jukić je obranio Rajčevićev kazneni udarac s 10 metara nakon šestog akumuliranog prekršaja Split Tommya. Victor Acosta je pozvao time-out i povukao posljednji potez, uveo je Grcića kao igrača-golmana. Čujec je to kaznio i dodavanje vratara Carlosa s 12 metara sjajno proslijedio u gol za 5:2. Dvije i pol minute prije kraja Jesus, Marić i Suton nisu izbliza uspjeli poslati loptu preko crte gola. Dvije minute do kraja Jelovčić je pogodio preko cijelog igrališta za 6:2. Još je i Postružin zakucao loptu pored Grcića za nerealnih 7:2.