Split u gostima pobijedio Zadar

0

Košarkaši Splita upisali su pobjedu protiv Zadra u gostima s 101: 91 slavio nakon produžetka u 8. kolu HT Prmeijer lige za prvaka.

Zadar je poprilično loše otvorio utakmicu, Split se tokom prvog poluvremena odvojio na visoku rezultatsku prednost i cijelo drugo poluvrijeme Zadrani su pokušavali uhvatiti rezultatski priključak.
Do pobjede je Splićane predvodio Shannon Shorter koji je ubacio 35 poena uz 11 skokova, a Roko Leni Ukić susret je završio uz 20 ubačaja. Zadar je s 22 predvodio kapetan Dominik Mavra dok je 18 koševa, 7 skokova i 6 asistencija imao Justin Carter.

Srđan Subotić, trener Splita: ‘Mislim da smo odigrali dobru utakmicu, kako mi tako i oni, Zadar se vratio u drugom poluvremenu no mislim da smo mi bili pametniji nego u prethodnim utakmicama i nismo radili neke greške. Ipak, u drugom smo poluvremenu smo promašili neka slobodna bacanja kojima smo omogućili Zadru povratak u igru, ali najveći napredak koji smo pokazali danas je da nismo pali i da smo uspjeli izvući utakmicu do kraja i to je najveći plus.’

Srđan Helbich, trener Zadra: ‘Ušli smo u utakmicu jako loše, energetski nismo dobro odgovorili oni su nas nadskakali i bili su agresivniji od nas što se na startu utakmice ne smije događati. Napravili su preveliku razliku, drugo poluvrijeme odigrali smo malo bolje, bili smo agresivniji u obrani no to nije bilo dovoljno da stignemo i da preokrenemo utakmicu i na kraju zaslužena pobjeda Splita.’

Roko Leni Ukić, igrač Splita: ‘Koliko god je sezona u nekim momentima bila teška mi smo u HT Premijer lige bili dosta stabilni, protiv Cibone i Zadra u prvom dijelu smo izgubili na jednu loptu nakon velike prednosti tako da smo znali da definitivno možemo igrati s obje ekipe koje su bile korak ispred. Sada smo napravili taj, ajmo reći break, zabilježili smo jednu vrijednu pobjedu no već u petak igramo s Cibonom i ako to ne dobijemo, ova pobjeda neće puno značiti. Cilj nam je bio zakomplicirati borbu za prvo mjestu, jer se činilo da su Zadar i Cibona korak ispred nas, međutim vjerovali smo u sebe i zasluženo smo slavili danas.’

Antonio Jordano, igrač Zadra: ‘Teška utakmica, mislim da smo u nju ušli na totalno krivi način od onog koji smo dogovorili, a oni su se na poluvremenu odvojili na veliku razliku koju smo trebali stizati do kraja utakmice. Na kraju smo ih uspjeli stići, imali smo šansu i za pobjedu, ali kada cijelo vrijeme stižeš i pokušavaš stići razultat nije lagano to okrenuti u svoju korist i mislim da smo da li sve od sebe, ali iz ovoga moramo izvući nešto pozitivno. Ovakve stvari ne smiju nam se ponavljati u početku utakmice, i idemo dalje i nadamo se da ćemo uspjeti doći do pozicije broj jedan i da ćemo biti bolji u svemu što radimo.’