Split uvjerljiv u Sinju, Šibenka potučena u Zagrebu

0

U 11. kolu HT Premijer lige košarkaša u Sinju je Split bio bolji od Alkara s 83:57 (16:16, 26:16, 22:9, 19:16). U Zagrebu je Šibenka izgubila od Cibone s 52 prema 100. Gradski derbi Sonik Puntamika-Zadar će se u Jazinama igrati u subotu.
Alkar je nakon 8 minuta igre vodio 14:10. Na ulasku u zadnje dvije minute druge četvrtine bilo je 30:31. Split je poluvrijeme zaključio serijom 11:2, a 100 sekundi prije kraja treće četvrtine već imao 23 poena razlike. Bila je to serija 33:11 u samo 10 minuta.

Cedevita junior ima 1 poraz, Split i Zadar po 2, Cibona 3, Gorica, Škrljevo i Sonik Puntamika po 5, Zabok i Osijek po 6. Najugroženiji su Furnir s omjerom pobjeda i poraza 3-8, Šibenka s 2-8 i Alkar s 2-9.

Split je potpuno zaustavio svog beka na posudbi u Alkaru Roka Gizdavčića koji je pogodio tek 2 od 11 šuteva iz igre i ostao na 9 poena uz 6 asistencija, ali i 5 izgubljenih lopti. Do 10. pobjede je došao na krilima Tonija Perkovića (26 poena, 6 skokova, 6 asistencija), Ukić je za 15 minuta na parketu upisao 13 poena, i Runjić je dodao 13, a Vuko je uz 5 poena imao 11 skokova. Isti je učinak kod Alkara imao Krstanović, 11 poena i 10 skokova Gilbert.