Splitski Jadran nakon 24 godine u Ligi prvaka

0

Vaterpolisti splitskog Jadrana će nakon 24 godine opet igrati u Ligi prvaka. U Herceg Novom su s crnogorskim Jadranom Carine odigrali 6-6 i tako obranili prednost od 11-9 koju su stekli u prvoj utakmici odigranoj u subotu u Zadru.

Splitski Jadran je bolje otvorio utakmicu i vodio 2-0, 3-1 i 5-2. U zadnjoj četvrtini je Jadran Carine za nepunih pet minuta dao tri gola i izjednačio na 5-5. Imali su domaći dva napada za vodstvo, nisu ih iskoristili pa je Šetka minutu i 12 sekundi do kraja zabio za 6-5 i riješio pitanje plasmana u Ligu prvaka.

Jadran će igrati u skupini B u kojoj su i ostala dva hrvatska predstavnika, Jug CO i Mladost, njemački klubovi Hannover i Spandau, zadnja dva osvajača Lige prvaka mađarski Szolnok i grčki Olympiacos, te talijanski Busto Arsizio.