Splitu samo bod nakon 2:0

0

U prvoj utakmici 5. kola MAXtv Prve lige Split i Cibalia su odigrali 2:2 u Parku mladeži.

Strijelci za “crvene” bili su Bakaj i Jurendić dok je s druge strane zabio Vitaić, a isti igrač je uz pomoć Fuštara postigao i izjednačujući pogodak. Split je poveo u 31. minuti, Bakaj je pogodio iz slobodnjaka s nekih 20 metara iskosa, lopta je nezgodno pala ispred Matkovića i kroz veliku gužvu ušla u mrežu. Albanac je zabio prvi prvenstveni gol za RNK Split nakon dvanaest utakmica i 1124 minute! Nevjerojatno. Samo šest minuta kasnije Jurendić je nakon odličnog dodavanja Bakaja zabio za 2:0 i činilo se da će domaćini doći do toliko željenog trijumfa.

Međutim tako nije mislio Frane Vitaić koji najprije pogađa iz slobodnjaka u 68. minuti, a zatim u 88. minuti poravnava na 2:2. Pomogao je stoper Splita Fuštar koji je dirao loptu glavom u namjeri da odbije udarac.

“Čestitam Cibaliji na bodu, mi smo izgubili dva. Nismo odradili utakmicu kako smo se dogovorili i nisam zadovoljan. Kad na svom terenu vodiš 2:0 i ne dobiješ onda nije dobro. Mogli smo na početku drugog poluvremena sve riješiti, ali nismo. Nismo stajali blizu igrača. Cibalia je svaki napad bila opasna, bila je velika nesigurnost u našoj posljednjoj liniji. Ovo je bila naša najslabija utakmica otkako sam na klupi Splita”, izjavio je trener Vjekoslav Lokica.

Nakon nekompletnog petog kola Split se nalazi na šestom mjestu s 3 boda, dok je Cibalia pretposljednja deveta s 2 boda.Već u petak na otvaranju 6. kola Split je gost Dinama,a Cibalia u subotu dočekuje Istru.