Srna asistent, Da Silva strijelac

0

Darijo Srna asistirao je za drugi, a Eduardo Da Silva postigao treći gol u pobjedi Šahtara nad Anderlechtom s 3:1 u prvoj utakmici osmine finala UEFA Europa lige.

Klub iz Donjecka, koji zbog ratnog stanja na istoku Ukrajine domaće utakmice igra u Lvovu, poveo je preko Taisona u 21. minuti. Samo tri minute kasnije Srna je ubacio s desnog krila, a Kucher glavom s vrha peterca naciljao mrežu Belgijaca. Nadu u prolaz Anderlechtu je vratio Acheampong u 68., da bi u 79. minuti konačan omjer postavio Eduardo da Silva. Bernard je izveo korner s lijeve strane, Da Silva je bio najviši u skoku na 5 metara i tukao glavom, a lopta se od grede odbila iza crte. Srna je kapetanski odradio svih 90 minuta, dok je Da Silva zamijenjen u 88.

U engleskom je derbiju na Anfield Roadu Liverpool, za koji je cijelu utakmicu odigrao Dejan Lovren (i dobio žuti karton u 43. minuti), svladao Manchester United s 2:0. Sturridge je u 20. minuti realizirao kazneni udarac koji je skrivio Depay na Clyneu. Prednost Liverpoola je povisio Firminho u 74. minuti.

Tin Jedvaj igrao je za Bayer Leverkusen koji je na El Madrigalu izgubio od Villareala s 2:0. Dvostruki je strijelac bio Kongoanac Cedric Bakambu, u 4. i 56. minuti. Jedvaja neće biti u uzvratu jer je u 95. minuti zbog igranja rukom dobio drugi žuti karton.

Još su igrali: Basel-Sevilla 0:0 (gostima je u 87. minuti isključen N’Zonzi), Borussia Dortmund-Tottenham 3:0 (Aubameyang 30′, Reus 61′, 70′), Fenerbahče-Braga 1:0 (Topal 82′), Athletic Bilbao-Valencia 1:0 (Raul Garcia 20′), Sparta Prag-Lazio 1:1 (Frydek 13’/ Parolo 38′). Uzvrati su za tjedan dana.