Stephens u četvrtfinalu Madrida zaustavila pobjednički niz Petre Martić

0

Osma tenisačica svijeta Sloane Stephens zaustavila je u četvrtfinalu velikog WTA turnira u Madridu pobjednički niz Petre Martić te je sa 6:4, 6:3 za sat i 22 minute igre izborila polufinale.

Pobjednica US Opena iz 2017. godine i finalistica Roland Garrosa prošle godine u prvom je setu prvi put “slomila” Hrvaticu kod vodstva 3:2, no odmah u sljedećem gemu Petra je vratila stvari na početak i potom izjednačila na 4:4, iako je u toj igri bila suočena s čak četiri “break-lopte”. Nažalost, u najnezgodnijem trenutku, u 10. gemu, dopustila je Stephens da povede 15:40 i iskoristi svoju prvu set-loptu.

U prvoj igri drugog seta dugo je hrvatska igračica “lomila” Stephens, no Amerikanka se nekako uspjela izvući i u četvrtoj igri još jednom oduzeti početni udarac suparnici, nakon čega je mirno odservirala za vodstvo 4:1, a servis-gemom bez izgubljenog poena uskoro je povela i s 5:2. Pobjedu je “zapečatila” u stilu, još jednim servis-gemom bez izgubljenog poena za 6:3 u drugoj dionici.

Bio je to njihov treći međusobni susret i treća pobjeda Amerikanke, koja je bila bolja i na Australian Openu ove godine i Cinncinatiju 2013. godine. Martić je tako nakon nedavnog trijumfa u Istanbulu stigla i do četvrtfinala Madrida, spojivši osam pobjeda u nizu na zemlji.