Stipanović osvojio Qingdao

0

Srebrni olimpijac Tonči Stipanović pobijedio je u klasi laser na regati Svjetskog kupa u kineskom Qingdaou. Filip Jurišić je zauzeo 7. mjesto.

Stipanović je sjajno jedrio na olimpijskom regatnom polju iz 2008. U flotnom dijelu natjecanja imao je dva prva, dva druga, tri treća i jedno četvrto mjesto, koje je odbacio kao najslabiji rezultat. U Plov za odličja ušao je s 11 bodova prednosti u odnosu na Britanca rođenog u Rimu Lorenza Chiavarinia. Značilo je to da Stipanoviću i peto mjesto u Medal Raceu garantira ukupnu pobjedu. To je i odradio, ušao je u cilj peti i zaključio natjecanje s 25 kaznenih bodova. Pobjedom u Plovu za odličja, Stipanovićev stalni sparing-partner, srebrni olimpijac iz Londona 2012. gdje je Cipru donio prvu olimpijsku medalju u povijesti, Pavlos Kontides, probio se na drugo mjesto s 34 boda. Treći je Talijan Giovanni Coccoluto s 40 bodova, koliko ima i Chiavarini, ali je Coccoluto bio bolji u Medal Raceu. Filip Jurišić, uz Stipanovića i Kontidesa treći član Dream Teama Joze Jakelića iz Jedriličarskog kluba Mornar (trofejni trener je zbog zaraze koju je pokupio na Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru ostao u Splitu), bio je u borbi za 5. mjesto ukupnog poretka. Na koncu je zauzeo 7. mjesto sa 70 kaznenih bodova.