Fed Cup: Talijanke slavile, Hrvatska ostaje u Prvoj skupini

0

Hrvatska reprezentacija i dogodine će igrati u Prvoj skupini Fed Cupa. Italija je u polufinalnom susretu u Tallinnu bila jača od hrvatskih igračica, a dolaskom do pobjede, talijanske reprezentativke izborile su prvu fazu kvalifikacija koje vode prema nastupu na završnom turniru Fed Cupa u idućoj sezoni.

Susret je završio pobjedom Italije 2:0, pa se meč parova nije ni igrao. Prvi bod osvojila je Elisabetta Cocciaretto, svladavši sa 6:3, 6:3 Leu Bošković, u okršaju u kojem je naša tenisačica najbolju priliku imala u drugoj dionici, kad je krenula vodstvom 2:0, no ipak je do kraja meča osvojila još samo gem.

Jana Fett je i protiv Camile Giorgi odigrala odlično, no Talijanka je slavila rezultatom 7:6 (4), 6:4. Fett je već u prvom gemu napravila break, odmah potom izgubila servis, a odluka o osvajačici prvog seta pala je u te breaku. U drugom setu Fett je povela 3:2, ali potom više nije zadržala nijedan servis.