Tommy i Apfel slavili na teškim gostovanjima

0

U posljednjim utakmicama 10. kola Hrvatske malonogometne lige, Split Tommy je u Šibeniku nadigrao Crnicu s 4:1, a Novo vrijeme Apfel u Zagrebu Nacional s 5:2.

Na Baldekinu je Crnica rano povela preko Stjepana Perišića, koji je početkom godine upravo iz Splita stigao u redove Crnice, tada još drugoligaša, Sredinom prvog poluvremena izjednačio je Perić da bi u početnih pet minuta drugog poluvremena Ćorluka i Suton usmjerili utakmicu na splitsku stranu. Pobjedu je pet minuta prije kraja potvrdio mladi Filip Kosor. Split Tommy se tako oporavio od prošlotjednog poraza u Makarskoj (0:3).

U Kutiji šibica je Novo vrijeme Apfel na krilima pobjede nad Split Tommyem stiglo do novog trijumfa. Zaustavili su Makarani s 5:2 zahuktali Nacional i udaljili ga od obrane naslova prvaka. Vodeći pogodak postigao je sredinom prvog poluvremena Vlado Andrijašević. Ostalih šest golova palo je u posljednjih deset minuta. Vatromet je otvorio Postružin izjednačenjem. Novo vrijeme Apfel osiguralo je pobjedu s tri pogotka od 35. do 38. minute. Prvi je dao Brazilac Eduardo, ostala dva Slovenac Osredkar. U posljednjoj minuti smanjio je Bartolucci, a konačan omjer postavio Bajrušović.

Uoči posljednjeg kola prvog kruga lige, u kojem će Split Tommy igrati s Nacionalom, a Novo vrijeme Apfel s Futsal Dinamom, Dinamo ima 27 bodova, Apfel i Tommy po 25, Vrgorac 19, Nacional 16, Crnica, Brod 035 i Alumnus po 12, Uspinjača 10, Osijek Kelme i Square po 9, a Albona Potpićan 0 bodova.