Tommy i Vrgorac slavili, Crnica i Apfel uzeli po bod

0

U 8. kolu Hrvatske malonogometne lige igrali su Split Tommy-Osijek Kelme 3:1, Vrgorac-Square 6:1 i Crnica-Novo vrijeme Apfel 4:4. Split Tommy je ostao na prvom mjestu.

Na Gripama je Split Tommy u vodstvo doveo kapetan Suton u 3. minuti. U 12. je prednost povisio Perić nakon uigrane kombinacije iz prekida. Sredinom drugog poluvremena u kontri je Pandurević proigrao Nospaka za 2:1. Gosti su većim dijelom utakmice koristili petog igrača u polju umjesto vratara. Šest minuta prije kraja to je kaznio Grcić i zakucao loptu u rašlje za konačnih 3:1. Split Tommy je tako i dalje neporažen (7 pobjeda i remi u Vrgorcu), dok je Osijek krenuo u prvenstvo s tri pobjede pa pretrpio pet poraza zaredom.

Novo vrijeme Apfel jedini je poraz doživjelo u Makarskoj od Vrgorca u drugom kolu. Na Baldekin su došli po šestu uzastopnu pobjedu. Pokazao je to Šuljić u 7. minuti. U 17. je Crnica izjednačila preko Radića, ali je Osredkar do poluvremena vratio prednost na stranu gostiju. Sjajno je Crnica otvorila drugo poluvrijeme, Šamija, Škugor, pa opet Šamija u nepune su tri minute doveli domaćina do prednosti od 4:2. Taj je rezultat stajao na semaforu sve do završne tri minute, kada je Novo vrijeme Apfel s igračem-golmanom preko Andrijaševića i Osredkara ipak izbjeglo poraz.

Vrgorac se lako obračunao sa Squareom najviše zahvaljujući četverostrukom strijelcu Saši Subotiću. Po jedan su gol dodali Pervan i Martinac, da bi čast Dubrovčana u posljednjim trenucima susreta spasio Nebergoj.

Split Tommy ima 22 boda, Novo vrijeme Apfel 19, Futsal Dinamo 18 (u subotu igra s Alumnusom), Vrgorac 13, Brod 12, Nacional 10 (zbog nastupa u UEFA Futsal Cupu odgodio dvoboj s Uspinjačom), Crnica, Osijek Kelme i Alumnus po 9, Uspinjača 7, Square 6, dok je Albona Potpićan bez bodova i s gol-razlikom -66!