Toni Filipi doprvak Europe!

0

Toni Filipi, najmlađi od tri brata boksača iz Salija na Dugom otoku, osvojio je srebrnu medalju na Europskom prvenstvu za mlađe seniore (U-22) u rumunjskoj Braili.

21-godišnji Toni Filipi (Šimi je 26, JosipuBepu 25 godina) u prvom je kolu teške kategorije (do 91 kg) bio slobodan. Potom je prekidom u 2. rundi prošao domaćeg predstavnika Rolanda Denisa Breciua. U četvrtfinalu je jednoglasnom odlukom sudaca premoćno pobijedio Bjelorusa Maksima Kazloua, a u polufinalu na isti način i Ukrajinca Ramazana Muslimova.

U finalu mu je protivnik bio francuski olimpijac Paul Biongolo Omba. Prvu rundu obilježila je taktička borba u kojoj je malo više ipak pokazao Omba. Filipi je bio bolji u drugoj rundi, dok je treća bila s obje strane oprezna, obranaška. Sudačkim preglasavanjem pobjeda je pripala Ombi, kojem su prednost dali suci iz Engleske, Italije i Rumunjske, dok su Izraelac i Poljak bodovali meč u korist Filipija.

Toni Filipi je tako svjetskom juniorskom srebru iz Sofije 2014. dodao i europsko mlađeseniorsko srebro. Hrvatska je podijelila 10. mjesto među 18 zemalja koje su osvojile odličja na ovom natjecanju. Svjetske prvake ima 8 zemalja – Engleska i Rumunjska po 2, a Rusija, Ukrajina, Francuska, Gruzija, Njemačka i Bugarska po jednog.