Tottenham prekinuo pobjedničku seriju Chelsea

0

Tottenham je u posljednjoj utakmici 20. kola Premier lige nadigrao Chelsea na White Hart Laneu s 2:0 i tako prekinuo veliki pobjednički niz gradskog rivala.

Chelsea je, naime, posljednji prvenstveni poraz pretrpio još 24. rujna prošle godine. Također u gostima kod gradskog rivala, na Emiratesu protiv Arsenala, koji je slavio s 3:0 (Alexis Sanchez 11′, Walcott 14, Ozil 40′). Od tada je momčad koju vodi talijanski stručnjak Antonio Conte nanizala 13 pobjeda i uvjerljivo zasjela na vrh prvenstvene ljestvice.

Tottenham je u dvoboj ušao odlučan da prekine taj niz Chelsea i vrati neizvjesnost u, po mnogima najjaču, a svakako jednu od najjačih liga na svijetu. Trud se domaćim igračima isplatio u idealnom trenutku, na samom kraju prvog poluvremena. Eriksen je ubacio s desne strane, a Dele Alli s desetak metara glavom neobranjivo naciljao lijeve rašlje Courtoisa. U 54. minuti gotovo istovjetna akcija riješila je utakmicu. Opet je Eriksen nabacio s desne strane, a Alli zabio glavom, ovaj put s tri metra na drugoj stativi. Peta je to uzastopna pobjeda Tottenhama, pa je momčad koju vodi Mauricio Pochettino izbila na 3. mjesto.

Nakon 20 kola, Chelsea je tako ostao na 49 bodova, Liverpool ima 44, Tottenham i Manchester City po 42, Arsenal 41, a Manchester United 39. Chelsea za 10 dana ide u goste aktualnom prvaku Leicesteru, dok će Tottenham dočekati West Bromwich Albion.