Tri medalje hrvatskih strijelaca u Suhlu!

0

Tri medalje, jednu zlatnu i dvije brončane, osvojili su hrvatski strijelci na Svjetskom juniorskom prvenstvu u streljaštvu u njemačkom Suhlu.

U disciplini zračna puška 10 metara Bjelovarčanin Miran Maričić osvojio je zlatnu, a Dugorešanin Borna Petanjek, član solinskog Dalmacijacementa, brončanu medalju. Na kraju kvalifikacija vodio je Mađar Istvan Peni sa 103.1, Petanjek je bio drugi sa 102.8, a Maričić treći sa 102.7. Prvu šestoricu dijelio je jedan jedini krug. U novom sustavu finala, nakon svaka dva metka otpadao je najslabiji strijelac, Petanjek je osigurao broncu za 0.4 kruga ispred Japanca Atsushija Shimade.  U sljedeća dva metka nije uspio nadoknaditi zaostatak od 0.6 za Kinezom Yukunom Liuom. Iako je za Kinezom cijelo vrijeme zaostajao, nakon četvrte serije finala pola kruga, Maričić ga je uoči posljednja dva metka sustigao, pa je rezultat bio izjednačen. U prvom je hicu Maričić pogodio 9.7, a Liu 10.5. Ipak, posljednjim je metkom Maričić naciljao 10.5, a Liu 9.6, pa je zlato za jednu jedinu desetinku boda otišlo u Hrvatsku (246.6-246.5)!

Hrvatska je u momčadskom dijelu natjecanja zauzela treće mjesto, iza Južne Koreje i Kine. Član Dalmacijacementa Ante Krišto ostao je korak do medalje u disciplini malokalibarski pištolj 50 metara. U finale je ušao s trećeg mjesta, ali ga je sjajnim gađanjem u finalu pretekao Rus Anton Aristarhov i na kraju zauzeo drugo mjesto, pretvorivši u 12 hitaca zaostatak od 2.2 u prednost od 4.6 krugova u odnosu na svog na kraju brončanog zemljaka Aleksandera Petrova. Zlatnu je medalju uvjerljivo osvojio Kinez Zhehao Wang. Malo je nedostajalo da Krišto ulovi Petrova i osvoji broncu, smanjio je zaostatak s 3.2 na 0.9, ali je pretposljednjim metkom pogodio samo 7.1 pa je ostao jedan krug i šest desetinki od odličja.