Trofej Memorijalnog turnira Petar Kalinić-Klija otišao u Zagreb

0

Zagrebački Dinamo osvajač je 2. Memorijalnog turnira Petar Kalinić-Klija što se u organizaciji NK Solin, od petka do nedjelja igrao u Solinu, Vranjicu i Mravincima. Zagrepčani su u finalu s 3:2 svladali poljsko Zaglebie i tako obranili prvo mjesto što su ga osvojili i u prvom izdanju turnira.

Poljaci su bolje otvorili finale, poveli s 2:0 golovima Smykowskog i Dzideka, ali Dinamo je okrenuo utakmicu i preko Rozića i Šaranića do poluvremena poravnao, a u 58. minuti gol, koji je odredio pobjednika postigao je Vinko Rozić. U utakmici za 3. mjesto Solin je svladao Domžale iz Slovenije s 4:2, a u dvoboju za 5. mjesto Hajduk je s 5:2 bio bolji od Vojvodine iz Novog Sada.

Najbolji igrač turnira je Bartosz Zynek iz Zaglebia, najbolji vratar je Mislav Zadro iz Dinama, a prvi strijelac turnira, sa šest postignutih golova, je Moreno Vušković iz Solina. Trofeje najboljima uručili su gradonačelnik Solina Dalibor Ninčević, šef omladinske škole Solina Ante Boban, prof. Zdravko Marić, šef škole vratara Solina Nediljko Vrdoljak, nekadašnji nogometaš Solina i Hajduka Tonči Martić, slavni nogometaš Solina Mladen Kalinić i sin Petra Kalinića-Klije Kajo, koji je inicijator ovog turnira za nogometaše do 16 godina.

Sretan sam i ponosan, u ovom izdanju turnira otišli smo korak dalje, a već u lipnju bi trebali organizirati i treći turnir. Želimo promijeniti termin održavanja kako ne bismo imali problema s vremenom. Svi gosti su oduševljeni, Solin je još jednom pokazao svoje veliko srce, rekao je Kajo Kalinić.