Tropic osvojio Četiri kafića

0

Tropic je pobjednik 15. izdanja tradicionalnog splitskog humanitarnog malonogometnog turnira Četiri kafića – Memorijal Dino Petrinović. U finalu je nadigrao Baoli s 4:1.

U prvom je poluvremenu za Baoli zabio Rebić, a za Tropic Biliškov. Mogao je Tropic i do prednosti, ali je nakon prodora Livaje Kukoč pogodio vratnicu. Tropic je u nastavku bio bolji. Božinović je namjestio vodstvo Biliškovu, a Kukoč digao na 3:1. Isti je igrač šest minuta prije kraja postavio konačan omjer.

Baoli je u prvom polufinalu bio bolji od Kaurija s 3:2. Najveći aplauz na predstavljanju dviju momčadi dobio je Mario Pašalić, novi heroj Milana nakon što je penalom trećem klubu kojem ga je posudio Chelsea (Elche, Monaco) donio prvi trofej nakon pet godina – Superkup Italije igran u Dohi protiv Juventusa. Mlada nada Hajduka Ivan Delić na asistenciju bivšeg Hajdukovca Andrije Balića, te Kvesić donijeli su Baoliju 2:0. Da ne misli lako predati naslov pobjednika Kauri je pokazao preko Huskinovića i Nikole Vlašića, koji je donio izjednačenje. Presudio je dvije i pol minute prije kraja Ante Rebić, bivši igrač Splita, a danas adut bivšeg izbornika Nike Kovača u Eintrachtu iz Frankfurta.

Tropic, koji je istrčao u majicama s posvetom tragično preminulom Žanu Ojdaniću, nadigrao je Temperu s 3:1. Ovaj je put ovacijama dočekan Ronaldo iz TurčinovićaStanko Bubalo. Poveo je Tonči Kukoč, izjednačio Ivan Mamut na asistenciju Šimića, da bi pobjedu Tropicu u drugom poluvremenu osigurali Josip Božinović i Marko Livaja, koji je prevario tri protivnička igrača i vratara Balića.

Najbolji vratar turnira je Goran Bašić, najbolji igrač Marko Livaja, a najbolji strijelac Tonći Kukoč. Pobjednička momčad je nastupila u sastavu: Obradović, Kukoč, Cipetić, Jelovčić, Mornar, Božinović, Franić, Jarni, Biliškov, Livaja, Kovačević. Momčad su s klupe vodili Marko Didić i Gordan Boljat.

Uoči finala odigrana je i revijalna utakmica ženskih ekipa u kojoj je Super Chicks iz Poličnika s 2:1 svladao splitski Marjan. Za gošće su zabile Šarlija i Demo, za domaće Stazić.

Turnir je u velikoj dvorani ŠC Gripe pratilo oko 4 tisuće gledatelja, a prihod od ulaznica je, kao i svake godine, doniran Centru za rehabilitaciju Mir u Rudinama. Štićenici Centra pozdravljeni su velikim aplauzom na parketu pred početak finalne utakmice.