U četvrtfinale Eura plasirali se još Engleska i Ukrajina

0

Ukrajina je posljednji četvrtfinalist nogometnog Eura. U Glasgowu je golom Dovbyka u nadoknadi produžetka s igračem više svladala Švedsku s 2:1. U prvom poluvremenu je Zinčenko zabio za Ukrajinu, a Forsberg izjednačio za Švedsku. Prethodno je Engleska u Londonu pobijedila Njemačku s 2:0 golovima Sterlinga u 75. i Kanea u 86. minuti.

Utakmica Engleska-Njemačka bila je to repriza finala Svjetskog prvenstva 1966. kad je Engleska s 4:2 došla do svog jedinog velikog trofeja. Engleski izbornik Gareth Southgate bio je tragičar polufinala Eura u Engleskoj 1996. kad je na starom Wembleyu u šestoj seriji promašio penal protiv Njemačke koja je 4 dana kasnije u finalu u produžetku svladala Češku. 25 godina i 3 dana kasnije dočekao je revanš.