UEFA Europa liga: Kalinić primio 5 golova

0

Odigrane su prve utakmice osmine finala UEFA Europa Lige. Gent Lovre Kalinića izgubio je na svom terenu belgijski dvoboj od Genka s 2:5 (1:4).

Malinovski je doveo goste u vodstvo u 21. minuti sjajnim slobodnjakom, Kalu je izjednačio u 27., no do poluvremena su Colley (Kalinić na ubačaj iz kuta izletio u prazno), te Samata i Uronen u situacijama 1 na 1 tresli mrežu hrvatskog reprezentativca. U nastavku je Coulibaly glavom smanjio, potom Perbet nije realizirao kazneni udarac (obrana Ryana) i, umjesto da se Gent primakne na 3:4, Genk je uskoro zabio i peti, a Samata s 3 metra svoj drugi gol. Drugi bivši Hajdukovac, Tino Sven Sušić, zbog ozljede koljena nije konkurirao za sastav Genka.

Najzanimljivije je bilo u Lyonu gdje je gostovala Roma. Lyon je slavio s 4:2. Diakhaby je načeo protokol već u 8. minuti da bi Roma preko Salaha u 20. i Fazija u 33. okrenula na 1:2. Drugo poluvrijeme je donijelo i drugi preokret, za što su se pobrinuli Tolisso u 47., Fekir u 74. i Lacazette u 92. minuti.

Kopenhagen je s 2:1 svladao Ajax. Poveo je Falk već u 27. sekundi, izjednačio je pola sata kasnije Dolberg, a minimalnu je prednost Dancima osigurao Cornelius nakon sata igre.

Istim je omjerom Celta u Vigu svladala Krasnodar. Poveo je Wass u 50., izjednačio  Claesson 6 minuta kasnije, a presudio Beauvue u 90. minuti.

Rostov i Manchester United odigrali su 1:1. Mhitarjan je zabio za United u 35. na pas Ibrahimovića da bi u 53. izjednačio Buharov.

Istim su omjerom okončane još dvije utakmice.

U Pireju je Cambiasso u 36. minuti donio prednost Olympiakosu, a vrijedan gol za Bešiktaš dao je Aboubakar u 53. Bivši igrač Cibalie i Rijeke Matej Mitrović je ostao na klupi turske momčadi.

U Genselkirchenu je igran njemački dvoboj u kojem je Hofmann u 15. minuti doveo u vodstvo Borussiu Moenchengladbach. Schalke je izjednačio 10 minuta kasnije preko Burgstallera.

Anderlecht je u Nikoziji svladao ciparski APOEL s 1:0 golom koji je na isteku pola sata igre postigao Stanciu.

Uzvrati će se igrati sljedeći četvrtak, 16. ožujka.