Uvjerljiva pobjeda ragbijaša Nade

0

Odigravši  najbolju utakmicu ove sezone, ragbijaši Nade  pobijedili su  ragbijaše Zagreba u odlučnoj utakmici za  plasman u finale Prvenstva Hrvatske pobjedom 66:0.

Nevolje po gostujuću momčad  počele su već u 4 minuti susreta kada  snažni Miljak probija obranu Zagreba, postiže zgoditak a Domagoj Plazibat uspješno pretvara za vodstvo Nade 7:0. Nisu se gosti pošteno ni snašli a stariji Plazibat uz zgoditak i pretvaranje u 9 minuti dovodi Nadu u vodstvo  14:0. U nastavku  prvog poluvremena zgoditke za Nadu postižu još Markić u 12. i 23. te Perlain u 17. minuti susreta. Nije prošlo ni 30 minuta susreta a splitska momčad je stigla do nedostižne prednosti od 35:0. Posljednjih desetak minuta prvog poluvremena gostujuća momčad konačno uspostavlja ravnotežu te se rezultat ne mijenja do kraja prvog poluvremena.

U nastavku susreta splitska momčad nastavlja istim ritmom. Već u 43. minuti zgoditak za Nadu postiže Barić a danas izvanredno precizan Domagoj Plazibat pogađa svoje  6 uzastopno pretvaranje za 42:0. Svoju odličnu današnju partiju Ivan Miljak okrunio je s još dva zgoditka u 50 i 68 minuti susreta. Točku na i današnje izvanredne predstave splitskih ragbijaša stavljaju  zgoditkom Čulić u 70 te Domagoj Plazibat u posljednjoj 80 minuti susreta. Na kraju visokih, uvjerljivih 66:0 za splitsku momčad. U odličnoj igri cijele momčadi ipak bi danas izdvojili nadinog razigravača Luku Lerotića te realizatore Ivana Miljka i Domagoja Plazibata.

Ovom  pobjedom, Nada sevraća u igru za Prvaka Hrvatske.

Slijedeća dva ragbijaška tjedna posvećena su programu reprezentacije u okviru Europskog prvenstva. Hrvatska reprezentacija svoj prvi ovogodišnji  susret igra 6. studenog u Splitu na igralištu RK Nada protiv Slovenije.

Kup Hrvatske Ragbi 7 – seniorke

Ragbijašice Nade su  pored već osvojenog Prvenstva Hrvatske,  danas osvojile i Kup Hrvatske. Nakon dva održana turnira, u Zagrebu 9. listopada i danas u Splitu, splitske ragbijašice su izvojevale 8 pobjeda iz osam susreta te osvojile I. mjesto.