Vaterpolisti Jadrana izgubili od Olympiacosa

0

Jadran je na startu Lige prvaka, u prvom kolu A skupine izgubio od viceprvaka Europe Olympiacosa 17:8. Nije to bila dobra večer jadranaša. Držali su se dobro do sredine treće četvrtine kada su gosti napravili seriju od 4:0 i odlijepili se na velikih 13:7. A imali su igrači Jadrana priliku izjednačiti na 8:8 na kraju druge četvrtine, pa smanjiti na 9:8 početkom treće… Tu su još nekako bili u igri, i koncentrirani, no nakon te serije 4:0 gostiju sasvim su potonuli.Istina, baš težak poraz, ali moramo biti veliki i u porazima. Naći probleme i riješiti ih. Primamo puno golova, lani je obrana bila čvršća, moramo poraditi na tome – rekao je trener Jadrana Ivan Asić.

Nije trebala biti baš ovakva razlika, devet golova je puno, ali izgubili smo snagu u završnici, ne znam… – kazao je jadranaš Ante Visković.

Novi igrač u kapici grčke momčadi je bivši igrač Juga Maro Joković.

Nismo očekivali ovako uvjerljivu pobjedu, još smo u fazi uigravanja, ali odigrali smo jako dobro, pogotovo u zadnje dvije četvrtine u fazi napada – kazao je Joković.

Jadran – Olympiacos 8:17
(2:5, 5:4, 0:4, 1:4)

Split – Bazen u Poljudu. Gledatelja: 700.

Suci: Vogel (Mađarska), Bender (Njemačka).

Jadran: Anić, Burić, Zović (2), Krapić, Z. Butić (2), Pejković, Power, Vrdoljak, Visković, Delić, Šetka (1), Dužević (3), Sučić.

Olympiacos: Zerdevas, Mylonakis (1), Skoumpakis, Genidounias (4), Joković (3), Buljubašić (2), Dervisis (1), Kakaris, Mourikis (2), Gounas, Argyropoulos-Kanakakis (2), Mitrović (2), Živojinović.

Peterci: Jadran 2 (2), Olympiacos 1 (1).

Igrač više: Jadran 3 od 10, Olympiacos 7 od 9.