Vaterpolisti Juga neporaženi i nakon 11. kola Lige prvaka

0

Vaterpolisti Jug Croatia osiguranja neporaženi su i nakon 11. kola Lige prvaka. U Busto Arsiziju su s BPM Sport Managementom odigrali 11-11 što im je tek drugi remi uz 9 pobjeda. Jug je tako zadržao 6 bodova prednosti na prvom mjestu B skupine uoči posljednja tri kola.
Domaća momčad je na početku 3. četvrtine povela 5-3, što je s dva pogotka anulirao Loren Fatović. U završnih 8 minuta ušlo se s 8-8. Macan i Benić su u nepune dvije minute donijeli Jugu 10-8, a Papanastasiou je poentirao za 11-9. No Jug je u završnih 5 minuta ostao bez pogotka, a Damonte s igračem više 10 sekundi prije kraja svojim četvrtim golom donio bod domaćoj momčadi.

Bila je to teška utakmica. U nekim njenim dijelovima bilo je padova u našoj igri, a BPM je igrao čvrsto i zaslužio bod na kraju. Zadovoljni smo, najvažnije je da smo ostali neporaženi i zadržali bodovnu prednost, izjavio je trener Juga Vjekoslav Kobešćak.