Vaterpolo: Hrvatska-Italija 8:9

0

Hrvatski vaterpolisti u Dubrovniku su izgubili od Italije, izravnog konkurenta za prvo mjesto u skupini i plasman na završni turnir Svjetske vaterpolo lige.

U Gružu je bilo 8:9 (2:3, 3:1, 2:2, 1:3). Hrvatska je reprezentacija u drugoj četvrtini posložila obranu i preuzela vodstvo, pa se kod 8:6 pet i pol minuta prije kraja činilo da će ostvariti i treću domaću pobjedu, nakon slavlja nad Turskom i Rusijom. No tada je Stefano Tempesti zaključao vrata, Talijani su s tri precizna udarca probili Josipa Pavića i došli do preokreta. U posljednjim sekundama Hrvatska je imala priliku s igračem više izboriti remi i raspucavanje peteraca, no naši nisu uspjeli ni pucati ka golu.

Tri je gola dao Sandro Sukno, dva Damir Burić, a po jedan Paulo Obradović, Petar Muslim i Luka Bukić. Josip Pavić je sakupio 10 obrana. Italiju je predvodio Presciutti s tri pogotka, dva je dao Di Fulvio, a po jedan Fondelli, Aicardi, Bini i Gitto uz 16 obrana Tempestija.

Rusija je nadigrala Tursku s 13:9, pa Italija ima 9 bodova, Hrvatska 6, Rusija 3, a Turska 0. Natjecanje se nastavlja nakon Europskog vaterpolo prvenstva u Beogradu. Hrvatska će 16. veljače 2016. gostovati u Turskoj.