Vaterpolo: Hrvatska u četvrtfinalu!

0

Hrvatska vaterpolska reprezentacija je u svom četvrtom nastupu na Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru ostvarila treću pobjedu i s 10:7 (1:1, 4:3, 3:2, 2:1) protiv Italije osigurala četvrtfinale.

Najbolji pojedinac susreta bio je Sandro Sukno s pet pogodaka. Josip Pavić je imao 10 obrana.

Nakon 40 sekundi igre, Hrvatsku je u vodstvo doveo Andro Bušlje iskoristivši sjajno proigravanje Javiera Garcie. Italija je nešto više od dvije minute čekala na prvi pogodak, Figlioli je izvana probio Pavića. Šetka je s igračem više tukao pored gola. Zahvaljujući vratnici, a potom i Paviću, svoju prvu brojčanu prednost nije iskoristila ni Italija. Izborio je Krapić novog igrača više, ali Bukić iz dva pokušaja nije uspio svladati Tempestija.

Sandro Sukno je realizirao igrača više nakon minute igre u drugoj četvrtini za 2:1. Obranila se Hrvatska s igračem manje, ali su u sljedećoj talijanskoj akciji naši skrivili novo isključenje, a potom i peterac. Fondelli je izjednačio. Bušlje nije zabio s čovjekom više, u kontri je Bodegas na dva metra uzeo loptu između Sukna i Jokovića i donio prednost Italiji. Gallo je pogodio stativu, u kontri Sukno zabio za 3:3. Prekrasna “žabica” Anđela Šetke vratila je prednost na hrvatsku stranu. Kratko je to trajalo, Nora je s igračem više izjednačio. Hrvatska je propustila još jednog igrača više, Suknu je Tempesti potom skinuo i udarac u kontri, ali je Burić izvukao peterac i Joković je zabio za 5:4.

Sandro Sukno razornim je udarcem izvana nakon minute igre u trećoj četvrtini prvi put digao prednost na dva gola razlike. Pavić je obranio udarac Christiana Presciuttija s igračem više, ali je odbijenu loptu Nicholas Presciutti ubacio u gol. Lončar je izborio isključenje, Sukno pogodio gredu, a Burić poslao šraubu preko gola. Lončara je Figlioli u napadu udario šakom u glavu, ali suci to nisu primijetili. U zadnjoj sekundi napada, Gallo je pogodio za 6:6. Dva puta zaredom je Sukno zabio s igračem više za 8:6. Tempesti je obranio Krapićev udarac izbliza s igračem više za plus tri.

Gallo je s igračem više odmah vratio Italiju u igru. Ispala je našima lopta s igračem više. S druge je strane greda spriječila izjednačenje. Novi igrač više za Hrvatsku, Sukno je asistirao Bukiću za 9:7. Garcia je s igračem više proigrao Burića na dva metra za najveću prednost na utakmici – 10:7. Tempesti je skinuo zicer Lončaru s igračem više, uslijedilo je obostrano isključenje i nastavak napada Hrvatske 5 na 4, ali je Šetka blokiran. Za kraj još jedna odlična obrana Hrvatske s igračem manje i uvjerljiv trijumf za potvrdu četvrtfinala.