VATERPOLO//Jug prvak Hrvatske

0

Treći put u nizu, a četrnaesti put ukupno, Jug CO je prvak Hrvatske. Jugov kapetan Marko BIjač je podigao pokal prvaka na Savi nakon što je dubrovački sastav slavio protiv domaćina, zagrebačke Mladosti s 9:4 i tako stigao do treće pobjede u četvrtoj utakmici finalne serije.

Mladost je preko sjajnog centra Cosmina Radua uspio brzo anulirati početno vodstvo Jugaša (1:1), ali je Jugov centar Luka Lončar bio još bolji. Zahvaljujući njegova dva pogotka te izborenom petercu, kojeg je realizirao Xavi Garcia, Jugaši su dobili prvu četvrtinu s 3:1. Mladost je na životu u tim trenucima držao vratar Ivan Marcelić. Dobio je dvoboje protiv Lončara i Lorena Fatovića jedan na jedan početkom druge čettvrtine. Ali, nije mogao sam. Jug CO je na veliki odmor otišao s plus četiri budući su vratara Mladosti uspjeli prevariti prvo Hrvoje Benić, a potom i Garcia, ponovno realiziravši peterac.

Gotovo sedam minuta je na Savi stajao rezultat: HAVK Mladost – Jug CO 2:6, a kad je ‘sušu u napadu’ prekinuo Luka Lončar, bez obzira što je do kraja utakmice u tom trenutku ostalo 7 minuta i 35 sekundi, Jugaši su se mogli početi pripremati za svečani trenutak.