Vekić prošla, Konjuh predala, Lučić ispustila Šarapovu!

0

U 1. kolu jakog teniskog turnira u Madridu eliminirane su Mirjana Lučić-Baroni i Ana Konjuh, dok je Donna Vekić izborila plasman u osminu finala.

Najviše zanimanja izazvao je dvoboj Mirjane Lučić-Baroni i Marije Šarapove, slavne Ruskinje i nekad najbolje tenisačice svijeta, koja se vratila tenisu nakon odrađene kazne zbog korištenja dopinga. Šarapova je slavila s 4:6, 6:4, 6:0 nakon 2 sata i 15 minuta igre. Lučić-Baroni je u prvom setu tri puta oduzela Ruskinji servis. Prve dvije prednosti, 1:0 i 3:2, nije uspjela zadržati, ali je breakom za 4:3 prelomila prvi set u svoju korist. U drugom je setu Šarapova otišla s 1:1 na 4:1, kod 5:2 imala i četiri nepovezane set-lopte, da bi se Lučić-Baroni vratila na 5:4. To je bio i posljednji gem koji je osvojila, Šarapova ih je nanizala 7 uz gubitak tek 11 poena u cijelom trećem setu.

Donna Vekić (na fotografiji), koja je nastup u glavnom ždrijebu izborila kroz kvalifikacije, nadigrala je 32. tenisačicu svijeta, Ruskinju s putovnicom Kazahstana Juliju Putincevu, sa 6:3, 6:4 nakon 85 minuta igre. Ušla je u meč s 0:2, ali je odmah dobila tri gema zaredom. Načinila je novi break za 5:3, a na servisu za set izvukla 0-40 s pet poena zaredom. Drugi je set Vekić otvorila s 2:0, izgubila sljedeća tri gema, pa dobila iduća tri. Prednost je zadržala do kraja. Sljedeća protivnica bit će joj Japanka Misaki Doi.

Ana Konjuh predala je treći set Francuskinji bosansko-srpskih korijena Kristini Mladenović. Izgubila je servis u 4. gemu, no od 2:5 je dobila 5 gemova zaredom i osvojila prvi set. Imala je break-loptu u prvom gemu drugog seta, spasila jednu u četvrtom, ali je od 3:3 Mladenović dobila tri gema zaredom. Konjuh je izgubila servis kod 3:4 iako je imala 40-15. Mladenović je osvojila 8 poena zaredom nakon čega je Ana predala meč. Na terenu je provela sat i 20 minuta.

Borna Ćorić izgubio je u 2., završnom kolu kvalifikacija od Rusa s putovnicom Kazahstana Mihaila Kukuškina sa 6:7(2), 3:6 nakon jednog sata i 53 minute igre. U dvoboju 2. i 8. nositelja, Ćorić je otvorio meč s 3:0, izgubio 5 gemova zaredom (propustivši u međuvremenu dvije vezane break-lopte kod 3:2 i jednu kod 3:4), da bi s 3:5 došao na 6:5 i na servis Kukuškina propustio čak 6 set-lopti! U tie-breaku je prvi poen dobio Ćorić, a sljedećih 6 Kukuškin, koji je realizirao drugu set-loptu. Imao je Ćorić četiri nepovezane break-lopte kod 1:1 u drugom setu, no već u sljedećem gemu je izgubio servis, a prilike za povratak više nije bilo.