Vlašić zabio za Everton, Rijeka pobijedila Milan

0

Nikola Vlašić upisao je gol i asistenciju u pobjedi Evertona na Cipru, dok se Rijeka od UEFA Europa lige oprostila pobjedom protiv Milana na Rujevici.

Vlašić je u 21. minuti sjajno prošao po lijevoj strani i asistirao Lookmanu za 1:0. Isti je igrač pet minuta kasnije još jednom zabio, a u strijelce se u završnici susreta nakon solo prodora upisao i Vlašić. Everton je tako pretekao Apollon na 3. mjestu skupine E, no obje su momčadi već ranije ispale iz konkurencije za plasman u šesnaestinu finala. Za Apollon je s klupe u 60. minuti ušao Antonio Jakoliš, dok Anton Maglica zbog ozljede nije bio u sastavu.

Rijeka je na Rujevici svladala Milan s 2:0 i tako zauzela 3. mjesto u skupini D. Milan je već ranije osigurao prvo mjesto, a Nikola Kalinić nije bio u konkurenciji za sastav. Puljić je u 7. minuti prekrasno pogodio iz slobodnog udarca, a u prvoj akciji drugog poluvremena Kvržić je probio lijevi bok i asistirao Gavranoviću za potvrdu pobjede Rijeke.

Iz skupina A, B, C, D, E i F šesnaestinu finala su osigurali kao prvi Villareal, Dinamo Kijev, Braga, Milan, Atalanta i moskovska Lokomotiva, te kao drugi Astana, Partizan, Ludogorec, AEK, Lyon i Kopenhagen.