Wales – Hrvatska 1:1, za plasman na Euro presudna će biti utakmica sa Slovačkom

0

Hrvatski nogometaši odigrali su 1:1 s Walesom u Cardiffu u 8. kolu E skupine kvalifikacija za Euro 2020. Hrvatska je povela golom Nikole Vlašića u 9. minuti, a izjednačio je u trećoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena Gareth Bale. Hrvatska je u Cardiffu mogla kolo prije kraja osigurati Euro i protiv Slovačke u zadnjem kolu igrati rasterećeno, no to sad nije moguće.

Domagoj Vida i Dejan Lovren dobili su parne kartone pa će Hrvatska ključnu utakmicu morati igrati bez njih, a ozlijeđe su zadobili Mateo Kovačić i pri samom kraju utakmice Luka Modrić.

U Budimpešti je Mađarska svladala Azerbajdžan Nikole Jurčevića s 1:0. Hrvatska ima 14 bodova, Mađarska 12, Slovačka s utakmicom manje 10, a Wales s utakkmicom manje 8 bodova. Hrvatska za siguran plasman na Euro treba bod protiv Slovačke u Rijeci 16. studenog.

Nakon Belgije i Italije, nastup na Euru su dva kola prije kraja kvalifikacija osigurale još dvije reprezentacije, Poljska i Rusija.

U skupini C je Nizozemska u Minsku svladala Bjelorusiju s 2:1, a Njemačka u Tallinu Estoniju s 3:0. Dva kola prije kraja Nizozemska i Njemačka imaju tri boda više od Sjeverne Irske.

U skupini G Austrija je u Ljubljani s 1:0 svladala Sloveniju, a Poljska u Varšavi s 2:0 Sjevernu Makedoniju čime je osigurala nastup na Euru.

U skupini I Belgija je u Astani s 2:0 protiv Kazahstana zadržala maksimalni učinak, a Rusija je s 5:0 na Cipru osigurala nastup na Euru. Škotska je u Glasgowu sa 6:0 protiv San Marina prekinula niz od četiri poraza.