Warriorsi na 15-0, izjednačili rekord NBA

0

Golden State Warriorsi pobjedili su u gostima Denver sa 118:105 i tako su s 15 pobjeda na otvaranju lige izjednačili rekord Washingtona iz sezone 1948/1949. te Houstona iz 1993/1994.

Curry i društvo će vrlo vjerojatno ući u povijest NBA sa 16 pobjeda na startu sezone jer u utorak dočekuju slabašne Los Angelese Lakerse.

Hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović u pobjedi svog Brooklyna protiv Bostona od 111:101 sudjelovao je s 5 koševa i 3 skoka za 18 minuta. Netsi su katastrofalno otvorili sezonu, imaju tek 3 pobjede uz 11 poraza i na pretposljednjem su mjestu Istočne konferencije. Tornonto je u Staples Centeru s 91:80 dobio LA Clipperse koji su na poluvremenu zaostajali čak 29 koševa razlike. Momčad Doca Riversa je tek osma na Zapadu s omjerom 6-7. Zabrinjavajuće u svakom slučaju.

New Orleans je do svoje treće pobjede stigao u dvoboju protiv Phoenixa. Anthony Davis je 32 poena i 19 skokova bio prvo ime utakmice. Oklahoma je tijesno porazila Dallas (Westbrook – 31 koš i 11 asista) dok je Portland nadigrao u gostima La Lakerse uz 30 poena i 13 asistencija Damiana Lillarda.

Večeras se igra sedam utakmica. Hezonjin Orlando gostuje u Clevelandu dok Minnesota Damjana Rudeža dočekuje najlošiju momčad lige Philadelphiu.