WTA Rim: Vekić eliminirana u 1. kolu

0

Donna Vekić nije se uspjela pridružiti Mirjani Lučić Baroni u 2. kolu jakog teniskog turnira u Rimu. U meču protiv Francuskinje Caroline Garcia ostala je 2 poena od pobjede.

Pedeset jedno mjesto bolje rangirana (24-75) i tri godine starija (23-20) Garcia je u njihovom petom međusobnom dvoboju ostvarila treću pobjedu. Slavila je sa 7:6(2), 3:6, 7:6(6) nakon 2 sata i 40 minuta igre. Vekić je slabo ušla u meč što je Garcia iskoristila i povela 5:0. Kod 5:1 je imala set-loptu, ali se Vekić vratila na 5:5. No u tie-breaku je Garcia opet povela 5:0, što ovaj put nije ispustila. Vekić je kod 1:1 u drugom setu spasila break-loptu, a svoju je priliku dočekala i realizirala u 6. gemu. U sedmom je spasila još jednu break-loptu i osigurala treći set. Tu je Vekić prva došla do prednosti i povela 3:2, ali je odmah izgubila svoj servis. Kod 5:6 je spasila meč-loptu, u tie-breaku povela 2:0, samo da bi izgubila 5 poena zaredom. Spasila je još tri meč-lopte, došla s 3:6 na 6:6, na samo dva poena od pobjede, ali su sljedeća dva poena otišla na stranu Francuskinje, a time i meč.