Zadar bez naslova prvaka

0

Košarkaši Cibone rekordni su, 18. put, prvaci Hrvatske. U majstorici s povijesno malo poena svladali su Zadar u Zagrebu s 56:51 za 3:2 u pobjedama. Zadar je ostao na 5 naslova prvaka Hrvatske uz rekordnih 13 naslova viceprvaka.

Zadar je sjajno otvorio utakmicu i nakon 3 minute igre vodio 13:3. Ali Cibona je sljedećih 11 minuta dobila s 23:3 i okrenula minus 10 na plus 10, bilo je 26:16! Na poluvremenu je bilo 38:25.

Zadar se u završnici vratio, Mavra je zabio tricu za 49:45 (4’30” do kraja), pola minute kasnije Junaković je položio za 49:47, a tri i pol minute prije kraja Carter je pogodio samo drugo slobodno bacanje za 49:48.

Imali su Zadrani i napad za vodstvo, ali je Carter izgubio loptu. Kod 51:48 ni Carter ni Mavra nisu pogodili tricu za izjednačenje. Na ulasku u zadnju minutu Thompson je tricom smanjio vodstvo Cibone na 52:51, ali Zadar nije stigao do preokreta.