Zadar ispustio pobjedu, Ukić donio pobjedu Cedeviti

0

Zadar je u Zagrebu propustio pobijediti Cedevitu. U dvoboju 13. kola ABA lige Cedevita je polaganjem Roka Ukića u zadnjoj sekundi produžetka slavila 102:101 (21:20, 21:27, 30:24, 15:16, 15:14).

Cedevita je otvorila utakmicu s 5:0 i 11:2, ali je Zadar nakon 7 minuta igre prvi put poveo, 14:16. Imali su gosti u trećoj četvrtini 6 poena prednosti (38:44), u trećoj i plus 12 (56:68), ali je Cedevita završne tri minute treće dionice dobila s 12:3. Zadar je pet minuta prije kraja regularnog dijela opet imao lijepu prednost (78:85), pri čemu je Božić promašio dvicu, a Bostic tricu. Cherry je s četiri slobodna bacanja i polaganjem uz dodatno bacanje izjednačio rezultat na 85:85 tri minute prije kraja. U završnici je Bostic promašio dvicu za Zadar, a Cherry tricu za Cedevitu.

U dodatnih pet minuta Bostic je pogodio uz dodatno bacanje, a Knowles, Božić i s crte bacanja Ivanov držali Zadar na plus tri do 93:96. Špralji je suđen nesportski faul na Stipanoviću koji je promašio oba bacanja. Bostic je na trici faulirao Musu i zbog prigovora dobio tehničku što mu je bila i peta osobna greška. Musa je pogodio dva od tri bacanja, pa još jedno zbog tehničke, a onda i tricu za 99:96. Ivanovu je suđen faul u napadu, pa tehnička zbog prigovora. Musa je pogodio bacanje za 100:96, ali je i njemu suđena osobna u napadu. Bašić je pola minute do kraja ubacio tricu, Cherry napravio prekršaj u napadu, a Božić 9 sekundi prije kraja pogodio dva bacanja za 100:101. Zdovc je pozvao minutu odmora, a Ukić probio Bašića i 9 desetinki prije kraja položio za konačnih 102:101.

Musa i Cherry su s po 18 poena predvodili Cedevitu, Krušlin je dao 17. Za Zadar je Bostic utrpao 28, Knowles 20, a Ivanov 18 koševa.

Zadar je pobjedom mogao ostati sam na 4. mjestu ABA lige. Ovako vode Crvena zvezda MTS i Budućnost VOLI s omjerom pobjeda i poraza 10-2, Cedevita je na 10-3, a Partizan, FMP, Zadar, Cibona i Mornar na 6-7. Igokea ima 5-7, Petrol Olimpija 5-8, Mega Bemax 4-8, a MZT Skopje Aerodrom 2-11. U 13. kolu još igraju Budućnost VOLI-Igokea i Mega Bemax-Crvena zvezda MTS.