Zadar izborio majstoricu s Cibonom

0

Zadar je nadigrao Cibonu sa 68:56 (19:17, 11:15, 22:15, 16:9) u uzvratnoj utakmici četvrtfinala prvenstva Hrvatske i tako izborio majstoricu u četvrtak u Zagrebu.

Za razliku od prve utakmice, koju je uvjerljivo dobila Cibona (95:81), Zadar je od početka zaigrao puno čvršće u obrani. Na poluvremenu su gosti imali minimalnu prednost (30:32), da bi Zadar od 23. do 26. minute serijom 11:0 došao do 48:37. Približila se Cibona 6 minuta prije kraja na 54:52, ali su dvica Ramljaka, polaganje Vladovića i trica Ramljaka u sljedeće dvije minute za 61:52 vratili utakmicu u mirne vode. Ivan Ramljak je dao 20 poena uz 8 skokova, Barać 13, Krajina 12, a Vladović 11 poena uz 5 asistencija. Kod Cibone se istakao tek Luka Žorić s 22 poena i 6 skokova.

Čestitke mom kolegi Nagliću i Zadru koji je bio puno agresivniji nego u četvrtak. Malo su nas iznenadili, iako smo očekivali promjenu obrane na Reynoldsu koji je bio puno lošiji nego u prvoj utakmici. Samim time naša igra nije bila tako tečna, dok je agresivnost Zadra bila na puno većem nivou. I Ramljak je bio puno bolji nego u prvoj utakmici, dao je 20 poena. Imali smo svoje šanse, došli na 2 razlike, ali mentalno nismo bili spremni, u obrani nismo bili fokusirani da dođemo do egal završnice i Zadar se s par laganih poena opet odvojio na desetak razlike. Moramo se odmoriti i pripremiti za majstoricu, koja će sigurno biti sasvim drukčija od prve dvije utakmice, izjavio je trener Cibone Damir Mulaomerović.

Zadar mora ovako igrati. Mora u toj košarci biti emocija, mora biti agresije. To je Zadar krasilo uvijek i tako se treba ponašati. Ušli smo s velikom energijom u dvoboj i čestitam momcima što su izdržali do kraja jednu tešku utakmicu na visokoj razini. Pogotovo igrači s velikom minutažom, Vladović je odigrao svih 40 minuta. Međutim tu više nemamo što štedjeti ni paziti, to je doigravanje. Do sljedeće utakmice ima vremena. Dobili smo ono što sam nagovijestio, pravi, agresivni Zadar. Želim, a vidim da i momčad to prihvaća, da u Zagreb idemo upravo ovakvi, rekao je trener Zadra Aramis Naglić.

Pobjednika majstorice u polufinalu čeka Šibenik. Majstoricu će u srijedu na Gripama odigrati Split i Osijek, a bolji ide na Cedevitu.