Zadar poražen u Nikšiću

0

Košarkaši Zadra u 13. su kolu ABA lige pretrpjeli 6. poraz. U Nikšiću ih je nadigrala posljednjeplasirana Sutjeska sa 71:60 (19:27, 12:9, 24:7, 16:17).

Prva četiri poena na utakmici postigli su domaći košarkaši, da bi Zadar serijom 18:4 koju je tricom zaključio Ante Delaš minutu prije kraja prve četvrtine došli do vodstva od 25:13. S dvije trice Nikole Žižića u posljednjoj minuti druge četvrtine, Sutjeska je prepolovila zaostatak na 36:31. Zadar je držao prednost do 39:33 u 22. minuti, no Sutjeska je ostatak treće četvrtine dobila s 22:4 i stekla 12 poena prednosti, te mirno privela utakmicu kraju.

Najbolji pojedinci u zadarskim redovima bili su Ante Delaš s 24 poena uz visokih 67% šuta (dvice 6-8, trice 4-7) i 6 skokova, te Ivan Ramljak sa 17 poena i 9 skokova.

Bila je ovo prva utakmica 13. kola. Zadar je na 5. mjestu sa 7 pobjeda i 6 poraza, dok je Sutjeska ostvarila svoju 4. pobjedu, koliko s utakmicom manje imaju i MZT, Partizan, Cibona i Metalac.